piła taśmowa 128

przeróbki, regulacje, dywagacje

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
mophk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2022, 02:39

piła taśmowa 128

#1

Post napisał: mophk » 10 cze 2022, 02:50

cześć, niestety lub stety zakupilem do firmy piłę cormak 128hdrc, na lepszą nie było mnie stać.

mam problem żeby ją ustawić jak należy, czy jest ktoś może z łodzi kto by mógł mi pomóc z tym?

piła obecnie posiada taśmę 13mm. z tego co widzę mam okolo 1mm luzu od taśmy do rantu, a zęby sa o ten 1mm poza kołem. czy mogę w tej sytuacji zastosować taśmę 19 lub 20mm? podobno lepiej się sprawdza przy dokładniejszym cięciu (tnę lub chciałbym ciąć rury z nierdzewki itp materiały). czy jednak będzie konieczna wymiana kół na pasujące pod taką taśmę?

dalsze pytania jak rozwiąże swój problem z ustawieniem tego dziadostwa.



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: piła taśmowa 128

#2

Post napisał: WZÓR » 10 cze 2022, 02:53

Teraz , w nocy ją ustawiasz ? :)

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
mophk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2022, 02:39

Re: piła taśmowa 128

#3

Post napisał: mophk » 10 cze 2022, 09:29

próbowałem znaleźć jakieś info w temacie, niestety ostatnio cierpię na brak czasu i bezsenność


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: piła taśmowa 128

#4

Post napisał: tristar0 » 10 cze 2022, 16:32

mophk pisze: piła obecnie posiada taśmę 13mm. z tego co widzę mam okolo 1mm luzu od taśmy do rantu, a zęby sa o ten 1mm poza kołem
to akurat jest normalna praca ,gdyby zęby zachodziły na koła to w niedługim czasie zdarły by koła .

Dodane 4 minuty 54 sekundy:
szersza taśma będzie spadać z kół po pierwsze a po drugie nie zamkniesz osłony , stosuje też taśmę 13 do cięcia alu bo ma grubość 0,6mm a przy obecnych cenach to żal produkować wiórki z kasy . tnie ładnie nawet wałki fi 120mm z dużą dokładnością , fakt piła to nie jest z górnej półki trzeba na dzień dobry wymienić łożyska prowadzące piłę bo te fabryczne to złom który się zatrze po pierwszym cięciu .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Autor tematu
mophk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2022, 02:39

Re: piła taśmowa 128

#5

Post napisał: mophk » 10 cze 2022, 19:53

fabryczne to złom który się zatrze po pierwszym cięciu .
jeśli brać to zdanie dosłownie to chyba nie jest tak źle. przeciela może mało ale za to średnio. same łożyska wyglądają i zachowują się okej mimo wszystko.

temat większej tasmy odpuszczam po waszych odpowiedziach i rozmowie z Panią z tnijtanio.

pozostaje mi przerobić sobie imadlo i jakoś wszystko ustawić.

czy możecie mi doradzić jakiś tensometr? chciałbym coś taniego, bo póki co warsztat cienko przędzie..


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: piła taśmowa 128

#6

Post napisał: tristar0 » 10 cze 2022, 20:05

mophk pisze:po waszych odpowiedziach i rozmowie z Panią z tnijtanio
firma tnij tanio to nic innego jak inna nazwa handlowa SWORD Gdynia ich taśmy są słabe i pękają , te z koronetu są o niebo mocniejsze . Tnij tanio to nie wychodzi tak tanio gdy musisz zmieniać codziennie taśmę . Przerabiałem już ich wyroby i pomimo chęci polecić nie mogę .na 10 zakupionych u nich taśm 8 pękło , potem tylko problemy z reklamacją no bo przecież pękła podczas pracy więc wymigują się , Zmiana dostawcy uczyniła cuda .
tensometr stosunkowo tani
https://wiertarka.pl/pl/p/Manometr-Tens ... gKiifD_BwE
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Autor tematu
mophk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2022, 02:39

Re: piła taśmowa 128

#7

Post napisał: mophk » 28 lip 2022, 13:06

dzięki za odpowiedz Tristar0, w taśmę się pewnie zaopatrzę, tylko tam mają jakby dwie firmy, jest jakaś różnica między nimi poza ceną?
Wydaje mi się, że Japan powinna być lepsza, ale jest tańsza.
Co do tensometru, wiesz moze czy to będzie pasować normalnie do mojej piły, czy jednak będę musiał dać dłuższą srubę na rączkę zeby sie zmiescił? moze jednak lepiej by było mieć zewnętrzny za te 600zł? chociaż dobrze by mieć to na oku cały czas chyba...


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: piła taśmowa 128

#8

Post napisał: mag999 » 28 lip 2022, 13:46

Tez kupiłem na zakład bo dużo ciezia alu i cienkiego walka s355. U nas taśma Od jk group wytrzymuje max 2 dni i pęka mimo że żeby całe. Zauważyłem że lepiej podawać Chlodziwo za materiał żeby wiór był splukiwany, inaczej gubi zęby.
Nasza tnie z różnica 0.2 na walku fi 40 z alu. Ustaw prowadnice na kątownik i bedzie ok

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”