workflow konstrukcja spawana i obudowa

jak zrobić, zęby było szybciej?


Autor tematu
piachoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2013, 11:56
Lokalizacja: Lodz

workflow konstrukcja spawana i obudowa

#1

Post napisał: piachoo » 11 maja 2022, 23:01

Cześć,
w solidworksie robię już kilka lat, ale dopiero teraz przyszło mi robić konstrukcję spawaną. Wymaganie jest takie, że ma to być szkielet z rur kwadratowych z obudową blaszaną mocowaną śrubami.

Workflow, który sobie wymyśliłem jest chyba nieoptymalny, bo SW starszliwie muli po wstawieniu 10 szt. Komunikat mówi o regneracji cutlist.
Robie tak:
- w części robiękonstrukcję spawaną
- wstawiam do złożenia, w złożeniu bachy jako komponenty wirtualne
- zapisuje na zewnatrz
- w każdej blasze po kolei wyznaczam otwory (mając cichą nadzieję, że klientowni nie odpali i nie zmieni wymiaru rury)
- ponownie w złożeniu wynaczam otwory gwintowane w szkielecie centrycznie do tych w poszyciu i propaguję do części
- w pliku ze spawaniem robię body mirror, bo szkielet jest symetryczny
- wstawiam (najchętniej SmartFasteners) śruby

próbowałem od razu robić serię otworów, ale to działa wolno przy samym wstawianiu i nie potrafie zrobić tak, żeby się tylko przez jedną ściankę rury przewiercał. Albo na wylbot przez wszystko albo nic.

Da się to zrobić lepiej? Czy komp za słaby? (Zbook G3 i7-6700 2,6GHz, 16GB RAM, Quadro M2000M)

z góry dzieki!
piachoo



Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: workflow konstrukcja spawana i obudowa

#2

Post napisał: bildder » 17 maja 2022, 22:02

Robić wszystko w części wieloobiektowej (blachy + spawy), a dopiero całość wstaw do złożenia (ale nie zapisuj każdego obiektu jako part) i tam wstaw śruby.

Żeby coś więcej poradzić musiałbym poznać więcej szczegółów. Na pewno to co się rzuca w oczy, to tworzenie pętli - zupełnie nie rozumiem takiej filozofii - to jest przyczyną mulenia...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”