Falownik Inovance (sterowanie wektorowe) + wrzeciono 1.5kw VEVOR

Problem z autotuningiem falownika

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
kadamek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 30 lis 2016, 23:59
Lokalizacja: Rzeszow

Falownik Inovance (sterowanie wektorowe) + wrzeciono 1.5kw VEVOR

#1

Post napisał: kadamek » 04 kwie 2022, 18:09

Witam

Panowie mam problem.
Zakupiłem falownik Inovance MD200S-1.5B-INT który ma możliwość sterowania skalarnego i wektorowego SVC.
Wrzeciono jakie podłączyłem to chiński VEVOR, 1.5kw, 220V, 400Hz, 24k RPM, 6A (model GDZ-F65-1.5) chłodzone powietrzem.

Temat sterowania skalarnego opanowałem, nie ma tu żadnych niespodzianek aczkolwiek chcę pracować na sterowaniu wektorowym.
Wpisałem do falownika parametry wrzeciona i włączyłem auto konfigurację pozostałych parametrów. Niestety auto konfiguracja nie dobiega końca i kończy się błędem Err19. Instrukcja falownika wskazuje 2 potencjalne przyczyny:
1: że wpisane parametry nie zgadzają się z tabliczką znamionową (wpisane to co widnieje na tabliczce)
2: lub auto konfiguracja trwa zbyt długo i manual podpowiada aby sprawdzić podłączenie przewodów łączących falownik-wrzeciono.

Uważam że te dwie przyczyny są raczej wyeliminowane, nic innego mi nie przychodzi do głowy:

Czy ktoś miałby jakieś sugestie jak pchnąć temat do przodu ?

Czy w ogóle jest możliwe sterowanie wektorowo te chińskie "budżetowe" wrzeciona ?




Autor tematu
kadamek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 30 lis 2016, 23:59
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Falownik Inovance (sterowanie wektorowe) + wrzeciono 1.5kw VEVOR

#2

Post napisał: kadamek » 06 kwie 2022, 09:35

Witam

Wpadłem na pomysł aby wpisać wstępnie pozostałe parametry wrzeciona do falownika i spróbować autokonfiguracje z takimi początkowymi ustawieniami. Tutaj mam pytanie do forumowiczów.
Czy ktoś z was ma skonfigurowane elektrowrzeciono 1.5kw, 6A, 220V, 400Hz, 24000 RPM, średnica 65 mm (GDZ-F65-1.5) pod sterowanie wektorowe ?

Jeśli tak, to mógłby ktoś napisać typ i wartości parametrów jakie wasz falownik ustawia przy autokonfiguracji, proszę.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Falownik Inovance (sterowanie wektorowe) + wrzeciono 1.5kw VEVOR

#3

Post napisał: Andrzej 40 » 08 kwie 2022, 16:50

Jeżeli instrukcja nie kłamie należy parametr F0-01 ustawić na "0" - sterowanie wektorowe SVC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”