Laser do wycinania uszczelek z płyt uszczelkarskich

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
plm2052
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2021, 23:09

Laser do wycinania uszczelek z płyt uszczelkarskich

#1

Post napisał: plm2052 » 08 gru 2021, 23:28

Witam!
Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać :D . Buduję swoją pierwsza maszynę cnc a dokładnie ploter w oparciu o projekt root 4. Chciałbym nim wycinać uszczelki z płyt uszczelkarskich (gambitu). I tu moje pytanie chciałbym zapytać bardziej doświadczonych osób jaki laser nadałby się do tego najlepiej? Czy wystarczy diodowy czy musi to być co2. Uszczelki będą wycinane z grubości 0,25-0,6mm myślę że nigdy nie będzie to więcej jak 1mm. Jednak zależy mi na jakości więc zapewne najlepiej byłoby gdyby płyty były przecinane jednym przejazdem i nie były przypalone. Jakie konkretne modele będą się najlepiej do tego nadawać? Dodam tylko, że myślę na razie tylko o uszczelkach jednak w przyszłości można by pomyśleć nad wypalaniem na sklejce i frezowaniem, żeby wykorzystać maszynę. Czy powiedzmy do 1000zł można kupić coś w miarę sensownego? Zdaje sobie sprawę, że pewnie będą to chinczyki jednak nie mam pojęcia w jaką moc lasera celować do takiego zastosowania. Jak to również wygląda z żywotnością? Ze względu, że jestem początkującym liczę na wyrozumiałość :wink: . Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi

PS Przepraszam jeśli źle umieściłem temat i proszę administrację o przeniesienie

pozdrawiam Piotr




Autor tematu
plm2052
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2021, 23:09

Re: Laser do wycinania uszczelek z płyt uszczelkarskich

#2

Post napisał: plm2052 » 16 gru 2021, 14:37

A może ktoś wykorzystuje laser co2. Z jakimi minimalnymi kosztami trzeba się liczyć? Oglądałem laser diodowy Neje 7,5W moc optyczna (przynajmniej tak podają). Na recenzji z yt nie wyglądało to aż tak źle ale słyszałem opinie na forum, że się do niczego nie nadaje. Może ktoś ma i chciałby podzielić się opinią?

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Laser do wycinania uszczelek z płyt uszczelkarskich

#3

Post napisał: Zienek » 19 gru 2021, 17:19

Jeśli na poważnie myślisz o takiej zabaweczce - najlepiej za porozumieniem wyślij kawałek materiału do sprzedawcy i poproś o wycięcie kształtu referencyjnego i (idealnie) nagranie filmu z całości palenia, lub (ewentualnie) podanie czasu cięcia i odesłanie zdjęć elementu po cięciu.

Ew jeśli youtube dał Ci podstawy do zaufania, że to zadziała - znajdź bliskiego dystrybutora/sprzedawcę tego typu maszyn, ew poproś sprzedawcę o podanie klienta z Twojego województwa, do którego mógłbyś podjechać.

Grubości, o których wspominasz, nie porażają, więc może dałbyś radę parę sztuk dziennie wyciąć. Zapewne szybko nie będzie :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”