Czarne plamy na tubach 130W (150)

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
[email protected]
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2020, 15:36
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Czarne plamy na tubach 130W (150)

#1

Post napisał: [email protected] » 07 gru 2021, 18:04

Witajcie,
Piszę do was w sprawie tub 130 (150)W.
Pierwsza Tuba miała problemy grubo przed upływem roku użytkowania, niestety głupi nie zgłaszałem tego ponieważ uznałem to za normalne, a wynikało to z mojej niewiedzy. Sam serwisant był w szoku że tak szybko osłabła. Nie minęło 3 miesiące od zakupu nowej tuby, a problem znowu się powtórzył, a mianowicie obie tuby mają czarną plamę na soczewce, zamieszczam zdjęcia.
Ogólnie nawet po zamontowaniu nowej tuby, sklejki o grubości 10mm nie ciąłem szybciej niż 8mm na sekundę, bo już przy tej prędkości często nie docinało.
Chiller jaki otrzymałem w zestawie do tej maszyny to CW5000 ( pompka 8.5l/min).
Co o tym sądzicie? podchodzi to pod gwarancję? Plamy nie da się doczyścić- Próbowałem. Bardzo dziękuje z góry za odpowiedzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Czarne plamy na tubach 130W (150)

#2

Post napisał: abyss » 12 gru 2021, 01:42

1. Na ostatnim zdjęciu masz osłonę na lustrze (to nie soczewka!) na poprzednich - odkręcona/zdjęta. Normalnie użytkujesz laser z tą osłoną czy nie?
2. Odłącz przewód ODPROWADZENIA wody z lasera i podstaw np. 1.5l butelkę. Destylowaną wodą uzupełniaj zbiornik wody w CW5000 tak, żeby ci nie zassało powietrza i włącz pracę pompy. Bo może teoretycznie wodę pompuje, a w praktyce "ledwo kapie" - tak, ze obieg jest, ale poprawnego chłodzenia lustra już nie. Oczywiście bez cięcia to wszystko, sprawdzasz ile wody ci pompuje w ciągu np. 30 sekund nie teoretycznie, a w praktyce.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”