Remont Szlifierki narzędziowej Deckel S0/SO

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
tstiller
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2020, 21:20

Remont Szlifierki narzędziowej Deckel S0/SO

#1

Post napisał: tstiller » 18 wrz 2021, 11:14

Cześć,

Zakupiłem ostatnio szlifierkę Deckel S0/SO z 1960r. Maszyna z tego co na razie udało mi się ustalić jest pewnym unikatem, ponieważ ma na wyposażeniu podstawę podłogową i fabryczny odciąg wiórów. Do kompletu w zasadzie brakuje mi tylko lampki :)

Na razie zabrałem się za czyszczenie tego ustrojstwa i nie widzę poważniejszych problemów, po za jednym. Otóż część głowicy mocującej frez ma mechanizm blokujący lub jak kto woli ograniczający obrót frezu w okół własnej osi. Pozycje są trzy, obroty zablokowane, obroty dozwolone w zakresie 180 stopni i całkowita swoboda z obrotem o 360 stopni. Ta blokada realizowana jest za pomocą wysuwanego pinu i koła indeksującego, które to z kolei jest nałożone na tuleję mocującą frez.

No i teraz problem zasadniczy. Nie wiem w jaki sposób to koło indeksujące powinno być zblokowane z tuleją mocującą obsadkę frezu. Widzę, że nieco dalej jest miejsce na malutki klin (którego u mnie brakuje), ale ten klin zablokuje z tuleją tylko pierścień z podzielnią - nie sięgnie co tego pierścienia indeksującego. Zatem jak to działa?

Druga sprawa. Jak dokręcę mocno nakrętkę mocującą pierścień z podzielnią, to w zasadzie cała tuleja przestaje się obracać? Czy tam fabrycznie powinna być jakaś podkładka, której u mnie brakuje? Ten pierścień z podzielnią można dosunąć tak blisko, że zaczyna dotykać tej metalowej płytki z oczkiem.

Czy ktoś posiadający taką maszynkę na chodzie będzie w stanie podzielić się fotkami jak to jest podkładane?




Autor tematu
tstiller
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2020, 21:20

Re: Remont Szlifierki narzędziowej Deckel S0/SO

#2

Post napisał: tstiller » 19 wrz 2021, 15:43

Nie wiem czy to komuś pomoże, ale wrzucam dwie fotki pierścienia o którym mowa.

ObrazekObrazek


Autor tematu
tstiller
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2020, 21:20

Re: Remont Szlifierki narzędziowej Deckel S0/SO

#3

Post napisał: tstiller » 21 wrz 2021, 19:17

No i jak Panowie? Nikt nie pomoże?


bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Remont Szlifierki narzędziowej Deckel S0/SO

#4

Post napisał: bogus105 » 04 lis 2021, 01:10

nie wiem, czy się już do tego dobrałeś, ale znalałem gdzieś taką fotkę z przekrojem tego przyrządu. Może pomoże?Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”