Jaki falownik do wiertarki B30 BS VARIO

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
marselusek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:01

Jaki falownik do wiertarki B30 BS VARIO

#1

Post napisał: marselusek » 15 paź 2021, 09:55

Witam Szanowne grono
Kupiłem za grosze oszabrowaną wiertarkę B 30 BS Vario :
http://www.marcosta.pl/oferta/wiertarki ... 0-bs-vario
Brakuje sterowania oraz co najważniejsze falownika. Jestem w temacie laikiem tak, że bardzo proszę Szanowne grono o poradę.
Jaki falownik potrzebuję ? Jakie funkcje musi posiadać ? Bardzo proszę o konkretne propozycje modeli
Silnik prądu stałego 2,2 kW Na ostatniej fotce są 4 przewody , jak którykolwiek z którymkolwiek zewrę to silnik zaczyna podczas próby obrotu dłonią chodzić ciężej (takie skokowe obciążenie). Jak się upewnić że ten silnik jest sprawny i warto iść dalej i zakupić falownik ?
Być może moje pytania budzą uśmiech na twarzy, lecz kompletnie nie ogarniam tematu :oops: i proszę o wyrozumiałość.
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź
Marcin








Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki falownik do wiertarki B30 BS VARIO

#2

Post napisał: Andrzej 40 » 16 paź 2021, 20:03

To raczej nie falownik a sterownik. Chyba coś takiego:

https://meisang.en.made-in-china.com/pr ... river.html

Sterownik zasilany z jednej fazy 230V, wyjście 3 fazowe. Tyle że do 8A. Na wyjściu będziemy mieli implsowane ca 3x300V DC, prąd 8A może być wystarczający.
Jeżeli ten drugi przewód widoczny na zdjęciu jest 5-cio żyłowy, to jest to zasilanie i wyjścia z halotronów.
Silnik BLDC napędzany zamienia się w prądnicę i zwieranie dwu z 3 przewodów (czarny, czerwony, niebieski) powoduje, że pracuje jako prądnica ze zwartym wyjściem i przy obracaniu normalny jest zwiększony opór.
Przewód żółto - zielony to PE.
Na stronie sterownika pan Herbert odpowiada na pytania. Proponuję, gdyby kol. chciał nabyć ten sterownik, zadać pytanie, czy nadaje się do tego konkretnego modelu silnika.


Autor tematu
marselusek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:01

Re: Jaki falownik do wiertarki B30 BS VARIO

#3

Post napisał: marselusek » 17 paź 2021, 19:04

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Napisałem do Herberta , zobaczymy co odpisze. Na alle jest sterownik z tej samej fabryki , lecz o mocy 1 KW : nr aukcji : 11082483042

chyba ta sama fabryka , tylko za słaby : 1 kW

Jeszcze raz bardzo dziękuje ! Pojawiło się światełko w tunelu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”