Jakość cięcia mosiądzu

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych
Awatar użytkownika

PrzemysławPrajsnar
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2020, 15:12

Re: Jakość cięcia mosiądzu

#11

Post napisał: PrzemysławPrajsnar » 03 lis 2020, 16:12

Serwisjet pisze:Firmy pracujące w przemyśle lotniczymi tnące aluminium, miedź i mosiądz często stosują garnier 120. Oczywiście są różne stopy metali, o różnej twardości.

Kolego Serwisjet (niestety nie znam Twojego imienia, jesteś tu anonimowy) zgadza się, w tej konkretnej branży używany jest garnet Mesh 120.
Serwisjet pisze:Powiem szczerze że nie znam żadnej firmy w której zamontowano dwa układy podawania i dozowania ścierniwa. Oczywiście jest to rozwiązanie sensowne w sytuacji gdy firma ma dużo zleceń na cięcie w którym wykozysta garnet 80 i 120


Znam kilka takich firm, np. firma Pronar. Jest także kilka firm w Polsce, które mają dwa dozowniki, ale pod garnet mesh 80 i mesh 60.
Serwisjet pisze:W normalnym, standardowym użytkowaniu maszyny jest to po prostu drogie i musi być uzasadnione ekonomicznie.

Coraz większa popularność technologii waterjet powoduje, że na rynku mamy coraz szerszą ofertę urządzeń wykorzystującą technologię waterjet. Aby dobrze wybrać takie urządzenie, punktem wyjścia powinno być dokładne zdefiniowanie swoich potrzeb. Bardzo często spotykam się ze zbyt szerokim podejściem klientów do inwestycji w waterjet. Klienci szukają urządzenia uniwersalnego do wszystkiego. Niestety takie podejście może skutkować tym, że maszyna nie będzie wykorzystywana w sposób optymalny. A pomijany często przez inwestora koszt pracy urządzenia - zaskakujący. Dla każdego norma i standard może być inna. Klienci dopasowują technologię do swojej produkcji i la każdego norma i standard może być inna. Oczywiście są także firmy które tną tylko usługowo ale także specjalizują się w konkretnych tematach. Nie uogólniałbym tego tematu.
Serwisjet pisze: Dlatego wspomniałem o zbiornikach dozowników omaxow bo są to jedyne obecnie maszyny które fabrycznie, bez dodatkowych kosztów umożliwiają cięcie różnymi rodzajami garnetu. A operacja wymiany garnetu zajmuje około 5 minut.


Kolego Serwisjet napisałem, że moim zdaniem zbędna reklama. Jest wiele rozwiązań przemysłowych na rynku w których wymiana garnetu zajmie tyle samo czasu. Kwestia czy wymieniamy garnet w samym dozowniku czy także w podajniku ścierniwa.
Serwisjet pisze:Moje odpowiedzi są z poziomu praktyka, operatora który pracował kilka lat na różnych maszynach jako operator, technolog i serwisant.
Więc opisuje to tam jak wygląda w praktyce, w której maszyna zarabia gdy tnie.
Dlatego operator często w trakcie pracy maszyny musi przygotować następny materiał, lub zapakować wcześniej wycięty.
Z wpisów kolegi Przemka wnosze że coś gdzieś widział i przeczytał kilka tabelek.
Proszę pochwał się Przemysławie swoim doświadczeniem w procesie produkcji.


Kolego Serwisjet, nikt nie kwestionuje Twojego doświadczenia, Twojej wiedzy i praktyki. Napisałem o rozwiązaniach innych firm niż wymienioną przez Ciebie. Nie wiem czy znasz rozwiązani wszystkich firm. Ile w Polsce obecnie jest technologii waterjet? 900? 1000? Zgodnie regulaminem Forum CNC pkt 1 "forum służy wymianie informacji i doświadczeń wśród entuzjastów maszyn sterowanych numerycznie" . Także ten regulamin w punkcie 21 mówi, że "forum nie jest miejscem do kłótni, nie należy więc obrażać innych użytkowników forum jeśli proponują oni inne rozwiązanie bądź posiadają inne poglądy niż Ty na poruszany temat". W związku z tym proszę sobie darować swoje osobiste wycieczki w moją stronę, tym bardziej, że wypowiadasz się tu anonimowo. Opieram się na swoim doświadczeniu i na doświadczeniach moich klientów, których spotykam na swojej zawodowej drodze. Z technologią Waterjet mam do czynienia od 2008 roku i pracowałem dla 4 topowych firm w branży waterjet. Dziękuję.
Pozdrawiam Przemek



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5561
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakość cięcia mosiądzu

#12

Post napisał: adam Fx » 14 paź 2021, 03:59

PrzemysławPrajsnar pisze: zużywają ponad 5 ton garnetu dziennie
co się potem z tym robi? regeneruje ?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

PrzemysławPrajsnar
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2020, 15:12

Re: Jakość cięcia mosiądzu

#13

Post napisał: PrzemysławPrajsnar » 14 paź 2021, 10:19

Dokładnie tak.
Mają system odzyskiwania ścierniwa.
Są wstanie odzyskać około 50-60% ścierniwa. z odpadu wyciągniętego z wanny. Wydajność systemu do stworzenia „nowego” ścierniwa to 300kg/h.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”