Kompensacja narzedzia

Fanuc 0i

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
LukTarara
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2020, 15:22

Kompensacja narzedzia

#1

Post napisał: LukTarara » 03 paź 2021, 15:12

Cześć.
Chodzi o to że po wrzuceniu programu z mastercam nie mam możliwości korekcji narzędzia. Fanuc nie reaguje na żadne zmiany w ofset. Mastercam sam liczy kompensację po wygenerowaniu g codu nie ma g41 czy g42. Więc fanuc nie potrzebuje teoretycznie żadnych danych w ofset narzędzia. Jak na razie doszedłem do tego że dodaje z ręki g41 lub g42 ale w średnicy narzędzia muszę dać 0. Wtedy mogę dodawać lub odejmować z wymiaru poprzez zużycie narzędzia. Czy jest inna możliwość?



Awatar użytkownika

MarLip
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompensacja narzedzia

#2

Post napisał: MarLip » 03 paź 2021, 15:30

Hej, mam podobny problem z mastercamem na frezarkach, ale z drugim technologiem. Nie możemy używać regenerowanych narzędzi bo koledze i operatorom nie chce się przerabiać programów tak, żeby uzyskać kompensacje. Na tokarkach z kolei nie ma z tym problemu. Chętnie poczytam inne opinie.
K.I.S.S - Keep it simple stupid!


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 564
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Kompensacja narzedzia

#3

Post napisał: Arias2 » 03 paź 2021, 16:15

W Mastercam jest opcja przestawienia żeby liczył jak narzędzie lub z korekcją. Jest to dostępne przy konturach a nie przy obróbce zgrubnej.


Co do leniwych operatorów to zgłosić komu trzeba że oszczędności, że po co ostrzyć jak i tak nikt z tego nie korzysta.
Do obróbki zgrubnej niema znaczenia czy jest nowe czy regenerowane, a wykończające obróbki robić z kompensacją narzędzia i drobić podwójny przejazd i efek jest taki sam jak po nowym narzędziu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”