Kompresor budżetowo

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Bostom
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:06
Lokalizacja: małopolska

Kompresor budżetowo

#1

Post napisał: Bostom » 26 lip 2021, 09:14

Witam. Potrzebuję pomocy z wyborem sprężarki do warsztatu. Warsztat hobbystyczny, więc budżet- jak najmniej.

Aktualnie nie mam żadnego, a często by się przydał do przedmuchania filtra w odkurzaczu itp. Chciałem kupić na promocji chińczyka 50L, bo był w stosunkowo dobrej cenie. Ale mam w planach budowę plazmy CNC, do której i tak będę potrzebował coś mocniejszego. Źródło zakładałem coś z półki S-plasma 125

Targed TA309 będzie ok, czy w tych pieniądzach szukać czegoś innego?

https://allegro .pl/oferta/kompresor-sprezarka-200l-3-v-tloki-400v-separator-10868475547




szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresor budżetowo

#2

Post napisał: szopenn » 26 lip 2021, 09:48

dzisiaj pompy do kompresorów są chińskie wszędzie, te typowe 3090 czy inne typu abac. Oryginalne pompy abac siedza sobie na kompresorach fini, abac oczywiście i np metabo, ale to też nie są dobre pompy - to dziadostwo z cyklem pracy rzędu 15 minut pracy i 15 min odpoczynku bo inaczej się przegrzewa. Z racji tego kompresor na chinskiej pompie ma jakąś tam racje bytu, ale czy cały chiński kompresor? no tego bym nie powiedział. Bo o ile te kompresorki 50L malutkie są niezajebywalne, to te wielkie to już masz zbiornik z lipy blachy może 2 mm - cuda ci będą obiecywać jakie to trwałe proszkowe czy cynkowane. SIlnik masz chinski na uzwojeniu alu, zawory wszystkie i presostaty do wymiany bo ci zaczną puszczać po miesiącu pracy będziesz w koło tego łaził. Np walter też stosuje pompy chińskie, ale zbiornik masz już eu, włoski chyba z UDT, presostat masz niemiecki, silnik masz czeski więc wszystko w koło na kompresorze jest sensowne oprócz pompy - ale te pompy jako tako działają. Oczywiście i waltera nie polecam bo jest za drogi moim zdaniem do możliwosci i do jakości.

WYbór nalezy do ciebie, ja bym tego nie kupował tylko bym kupił starszego airpola N70 do roboty i powoli go dłubał, ale jak nie ma czasu czy siana to kup najtańszy z tego typu co ciebie interesuje, caprale chyba miały dobre ceny. Pompy typu 30xx są takie sobie, lepiej by kupować kompresor na pompach typu v2105 - one też tam występują chyba jak się nie myle dwóch konfiguracjach średnicy tłoka, są trwałe mam styczność z takim walterem na tej pompie chodzi już ponad 15 lat, ale blachy zaworków mieniaj często nawet co dwa lata, bo to bolączka chińczyków.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Kompresor budżetowo

#3

Post napisał: RomanJ4 » 26 lip 2021, 12:18

Mam dwa takie niedrogie "marketowe" - jednocylindrowy na zbiorniku 25L, i kompaktowy dwucylindrowy na zb. 50L
Obrazek
instalacja-pneumatyczna-w-warsztacie-t106869-10.html
Tu masz jego dane techniczne, w odróżnieniu od fantazji w większości ofert mniej więcej prawdziwe(wydajność w wydechu = wydajność w ssaniu pomnożyć mniej więcej x0,6-0,65) ,
https://www.castorama.pl/sprezarka-airp ... 20artykuly
(tu na zb. 100L https://www.castorama.pl/sprezarka-airp ... 73715.html https://www.tagred.pl/kompresor-olejowy ... m=referral )
Tego małego używam tylko do podpompowania kół i takich tam drobnych prac, ten drugi jest podłączony do warsztatowej instalacji pneumatycznej, i do większości prac z pneumatycznymi narzędziami które potrzebują mniej powietrza, cięciu plazmą, czy malowania pistoletem na ogół wystarcza jego 50L zbiornik, ale gdy chcę użyć bardziej powietrzożernego narzędzia to do instalacji przyłączam duży 100L zbiornik zrobiony z zezłomowanego boilera + naczynie wzbiorcze(z dużym manometrem)
Obrazek
które razem ze zbiornikiem sprężarki dają sumaryczną pojemność ~200L. W razie potrzeby mogę spiąć i instalacją oba kompresory.
Kompresor(50L) przy niektórych pracach pracuje non stop dość długi czas często sie załączając(przy spadku poniżej 5at), i fakt, ostro się grzeje, ale wytrzymuje. Używam go w amatorskim warsztacie już ładnych kilka lat (mimo małej ceny) bezawaryjnie, ale do wydajnej produkcyjnej pracy się nie nadaje.
Jeśli nie masz większych wymagań to może być dobra oferta do amatorskiego warsztatu. (poszukaj dobrej oferty w necie, bo różnią się nieraz kolosalnie)
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

mihaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:47
Lokalizacja: LLB/LPU

Re: Kompresor budżetowo

#4

Post napisał: mihaz » 26 lip 2021, 14:42

Zrobiłem sobie kompresor na chińskiej pompie 2090 I sprawuje mi się bardzo dobrze. Nie jest to kompresor do ciągłej pracy ale sprawdzą się nawet do dorywczego piaskowania przy zachowaniu przerw w pracy. Pompe kupiłem w grudniu, teraz trochę podrożały. A tu mój film z budowy
https://youtu.be/mJuVIR6470M


Rober74
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2016, 09:14
Lokalizacja: Legionowo

Re: Kompresor budżetowo

#5

Post napisał: Rober74 » 27 lip 2021, 08:27

https://www.castorama.pl/sprezarka-airp ... 20artykuly
Miałem podobny i mogę go polecić z czystym sumieniem. Miał być tani i ogarniać piaskowanie....................i dawał radę. Działał do końca, aż został sprzedany, a w dupę dostał dobrze. Czasem pracował przez godzinę przy piaskowaniu. Nie pamiętam czasów nabijania, ale wiem, że były w normie.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kompresor budżetowo

#6

Post napisał: Avalyah » 27 lip 2021, 10:08

Bostom pisze:Targed TA309 będzie ok, czy w tych pieniądzach szukać czegoś innego?

Mam albo dokładnie taki, albo bardzo podobny, chociaż raczej to pierwsze. Mam też drugi kompresor 50l, który kupiłem kiedyś za połowę ceny tego większego.

Trudno mi się odnieść, czy jest to dobry wybór, bo porównania nie mam, ale na pewno jeśli możesz to nie baw się w te małe kompresorki, tylko bierz taki 200l. Ja kupiłem go głównie do drobnego piaskowania w kabinkach z allegro i do tego celu nadaje się bardzo dobrze.


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kompresor budżetowo

#7

Post napisał: gozdd » 28 lip 2021, 07:06

Albo jak lubisz dłubać i Ci się nie spieszy, to kup sam zbiornik od kompresora (albo dużą butlę LPG), do tego sprężarka z ciężarówki (jest tego mnóstwo do wyboru) i poskładaj w całość. Na pewno będzie wydajne i pancerne.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresor budżetowo

#8

Post napisał: szopenn » 28 lip 2021, 08:14

sprężarka z ciężarówki wydajna? no tak.. jak nie było chińczyków po 600 zł to jeszcze może miało to sens....


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1237
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompresor budżetowo

#9

Post napisał: bear » 28 lip 2021, 14:37

szopenn pisze:
28 lip 2021, 08:14
sprężarka z ciężarówki wydajna? no tak.. jak nie było chińczyków po 600 zł to jeszcze może miało to sens....
Tylko że ten chińczyk to się nadaje do pompowania koła albo przedmuchiwania. Jak ktoś piszę że takim sprzętem 50l piaskuje...


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kompresor budżetowo

#10

Post napisał: Avalyah » 28 lip 2021, 16:10

bear pisze:Tylko że ten chińczyk to się nadaje do pompowania koła albo przedmuchiwania. Jak ktoś piszę że takim sprzętem 50l piaskuje...

Da się, ale powoli. Na 200l jest znacznie lepiej. Oczywiście mówimy o małych elementach, nie jakichś felgach itd.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”