Postprocesor do Sterowania TNC2500

Maszyna Bridgeport Interact 308

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Johnny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 244
Rejestracja: 24 sty 2010, 19:08
Lokalizacja: Dębica

Postprocesor do Sterowania TNC2500

#1

Post napisał: Johnny » 06 lip 2021, 23:05

Dzień Dobry,
Zakupiłem maszynę Bridgeport Interact 308 na sterowaniu TNC2500. Czy ma ktoś sprawdzony postprocesor i cama w którym działa? Dopiero będę zaczynał się uczyć Cama, więc ważne dla mnie, aby program generował się dobrze, żeby nie dochodzić problemów z postem, bo kompilacja moich błędów (a na pewno takowe będą) i błędów posta może doprowadzić do sytuacji, ze nie będę wiedział jak ugryźć temat. Wolałbym świadomość, że błędy są tylko moje i powoli sobie je rozwiązywać. Będę wdzięczny za pomoc. Życzę dużo zdrowia!




mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

Re: Postprocesor do Sterowania TNC2500

#2

Post napisał: mateu5 » 07 lip 2021, 21:42

Witaj,
Proponuję Ci pobrać sobie darmową wersję fusion360, do celów hobbistycznych można mieć ten program za free. Jeśli chodzi o postprocesor to ze strony autodesku możesz coś pobrać, raczej nie będzie to pp dedykowany do twojego sterowania (tnc2500 jest mało popularny, oraz ma już swoje lata) ale wybierając sterowanie z starszej serii np TNC155, kod będzie dla twojej maszyny zrozumiały, problem może być z cyklami.
Mógł bym również napisać Ci taki postprocesor do NX'a lub EdgeCama jak coś to priv.
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”