Wrzeciono pneumatyczne

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

Wrzeciono pneumatyczne

#1

Post napisał: Mc_Kansy » 09 sie 2008, 22:57

Witam!

Planuję budowę frezarki i chciałbym zastosować w niej wrzeciono pneumatyczne. Jednak mam pewien problem, chciałbym założyć szlifierkę pneumatyczną która ma ponad 20 000 obr/min, ze względów finansowych (nie stać mnie na np. Elte a Kress'a zajadę na pewno) jednak nie wiem jaką ma moc :sad:

Czy mógłbym prosić o szczegółową odpowiedź - czy szlifierka pneumatyczna się sprawdzi, chodzi mi o wytrzymałość - ile pociągnie? Czy można by ją tak po prostu zamontować bezpośrednio, bez żadnych przekładni i wrzeciona (mocowanie frezów bezpośrednio do szlifierki) ? No i sprawa mocy - chcę frezować sztuczne materiały, drewno i aluminium (nie zależy mi na kosmicznych prędkościach).

Proszę o odpowiedź.

Dziękuje i Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: ALZ » 09 sie 2008, 23:41

Jeśli dobrze rozumiem to chcesz wykorzystać typową szlifierkę pneumatyczną?
Jeśli tak to chyba szkoda zachodu bo to są narzędzia z wirnikami ciernymi a więc mało trwałe przy pracy ciągłej a poza tym żrą powietrze i olej jak smok.
Powietrze jest stosunkowo drogim nośnikiem i jeśli bedziesz tego często używał to z pewnością się nie opłaca.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: pukury » 09 sie 2008, 23:41

witam.
moc mocą - ale co ze sprężarką ?
sprawdź jakie musi mieć parametry ciśnieniowo/wydajnościowe .
tu może być problem .
nawet kompresor dentystyczny nie jest taki znowu malutki .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#4

Post napisał: cnc3d » 09 sie 2008, 23:45

Taka szlifierka nawet najlepszej firmy sie do tego nie nadaje. Nie ma napięcia wstępnego na łożyskach, powoduje to luzy i podskakiwanie frezu po materiale. Trwałość też niewielka, no i moc. Sprawność narzędzi pneumatycznych jest najmniejsza. Tylko do 30% energii elektrycznej dostarczonej do kompresora jesteśmy w stanie odzyskać na wyjściu pneumonarzędzia. Użycie kresa czy metabo i tak jest lepszym rozwiązaniem.
Istnieją na rynku wrzeciona frezerskie zasilane pneumatycznie, ale są drogie i maja niewielkie moce.


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: Mc_Kansy » 11 sie 2008, 00:06

Rozumiem.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :smile: Myślałem o zastosowaniu wrzeciona pneumatycznego, ponieważ uważałem, że będzie się lepiej opłacać- chodzi o eksploatację oraz o koszta.
Więc nie ma co - jednak będę musiał zastosować jakieś profesjonalne elektrowrzeciono :sad:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”