Tytan 520 - DRO.

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
jakub_k
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 03 cze 2020, 01:23

Tytan 520 - DRO.

#1

Post napisał: jakub_k » 01 maja 2021, 23:34

Cześć.

Zostawiam, bo może komuś się przyda. Kolega w rozliczeniu długu odddał mi chiński zestaw DRO, który kupił jakieś 2 lata temu na ali i nigdy nie zamontował. Stwierdziłem że w sumie fajna rzecz.
Wrzucam zdjęcia, bo może komuś się kiedyś przyda podpowiedź odnośnie montażu. Uwagi co mogłem zrobić lepiej (a na pewno mogłem), także mile widziane :)

Zamontowałem w ten sposób, ponieważ chciałem mieć dostęp do oczek od smarowania (nie wiem jak to się nazywa). Stąd ta przerwa pomiędzy liniałem, a suportem. Musiałem użyć śrub typu grzybek, aby śruby od kasowania luzu sup. poprzecznego nie zblokowały mi posuwu (realna długość robocza 124mm):
1.jpg
Ponieważ krótszy liniał jest poziomo zamontowany, gdyż nie ma wystarczająco miejsca aby dać go wózkiem w dół, to dałem mu jeszcze gumę ochroną od wiór. Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że jeśli chce się skasować luz, trzeba będzie zdjąć ten liniał (5 śrub).
2.jpg
Pod jaskółką jest naprawdę mało miejsca, ale nic się nie blokuje, nic nie przyciera.
3.jpg
Liniał wzdłużny, to banał. Jest dużo miejsca i łatwy dostęp (dł robocza550mm):
4.jpg
No i samo DRO. Mechanizm umożliwia regulację pochyłu i obrót w ograniczonym zakresie.
5.jpg



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Tytan 520 - DRO.

#2

Post napisał: RomanJ4 » 02 maja 2021, 18:43

Warto do sanek zastosować liniały optyczne typu "SLIM" np KA200
(w porównaniu z "normalnym")
Obrazek
Obrazek
Mocowanie liniału do sanek, karetki do płyty suportu
Obrazek
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”