Korekcja kol zębatych śrubowych

Zapytanie do obliczeń.

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
Apolo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2021, 16:50

Korekcja kol zębatych śrubowych

#1

Post napisał: Apolo » 04 kwie 2021, 17:43

Witam wszystkich,

Mam zapytanie odnoście wyliczeń kol zębatych, w dokumencie zawartym w linku (http://wm.pollub.pl/files/65/attachment ... bate,3.pdf) są wyliczane korekcje dla kol zębatych śrubowych. Na stronie 6 podczas obliczania rzeczywistego kata przyporu jest podany wynik alfa.w = 16stopni i 38 minut. I teraz nasuwa się moje pytanie, skąd ten wynik się wziął, bo jeśli przeliczymy poprzedni wynik, czyli 0,9581 na stopnie to wychodzi inny rezultat niż ten podany na dole. Jeśli ktoś mógł by mi wyjasnic ten watek byłbym bardzo wdzięczny.



Awatar użytkownika

sma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2021, 14:22

Re: Korekcja kol zębatych śrubowych

#2

Post napisał: sma » 13 kwie 2021, 14:33

Apolo pisze:
04 kwie 2021, 17:43
Witam wszystkich,

Mam zapytanie odnoście wyliczeń kol zębatych, w dokumencie zawartym w linku (http://wm.pollub.pl/files/65/attachment ... bate,3.pdf) są wyliczane korekcje dla kol zębatych śrubowych. Na stronie 6 podczas obliczania rzeczywistego kata przyporu jest podany wynik alfa.w = 16stopni i 38 minut. I teraz nasuwa się moje pytanie, skąd ten wynik się wziął, bo jeśli przeliczymy poprzedni wynik, czyli 0,9581 na stopnie to wychodzi inny rezultat niż ten podany na dole. Jeśli ktoś mógł by mi wyjasnic ten watek byłbym bardzo wdzięczny.
Dzień dobry, [ witam wszystkich to mój pierwszy post ]

W Tym przypadku musimy zastosować arcus więc wygląda to tak: cos-1(0,9581) = 16.6445799 = 16o38'

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”