Sitodruk Kopiorama

Wie ktoś co to za kopiorama?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
lysywaz71
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, 10:31

Sitodruk Kopiorama

#1

Post napisał: lysywaz71 » 13 mar 2021, 10:36

Witam,
Czy ktoś pracował kiedyś na takiej kopioramie ?
Po przejęciu budynku starej drukarni znalazłem takie cacko. Niestety wszystkie oznaczenia co do modelu czy czegokolwiek są zatarte.
Wcześniej pracowałem na kopioramie z jarzeniówkami umieszczonymi na górnej podnoszonej części a ta maszyna ma źródło światła na dole za jakąś przesłoną ....
Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co to za model albo może posiada instrukcje ? :-P

Z góry dzięki :-)
Załączniki
IMG_20210312_152839.jpg
IMG_20210312_152404.jpg



Tagi:


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sitodruk Kopiorama

#2

Post napisał: rdarek » 13 mar 2021, 11:29

lysywaz71 pisze:
13 mar 2021, 10:36
Witam,
Czy ktoś pracował kiedyś na takiej kopioramie ?
Po przejęciu budynku starej drukarni znalazłem takie cacko. Niestety wszystkie oznaczenia co do modelu czy czegokolwiek są zatarte.
Wcześniej pracowałem na kopioramie z jarzeniówkami umieszczonymi na górnej podnoszonej części a ta maszyna ma źródło światła na dole za jakąś przesłoną ....
Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co to za model albo może posiada instrukcje ? :-P

Z góry dzięki :-)
Dokładnego modelu nie podam, bo po prostu nie pamiętam a i były także sprzedawane pod różnymi markami.
Jedynie co mogę powiedzieć jest to kopiorama do płyt offsetowych dwustronna (od biedy można było na niej robić proofy analogowe) źródło światła to zazwyczaj metahalogen 1000W
po odpaleniu lampa świeci cały czas a przesłoną regulujesz czas ekspozycji.

P.S. nadaje się do robienia tradycyjnymi metodami płytek PCB tylko przy amatorce to przerost formy nad treścią :wink:


Autor tematu
lysywaz71
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, 10:31

Re: Sitodruk Kopiorama

#3

Post napisał: lysywaz71 » 13 mar 2021, 14:03

Dzięki za info to już coś :)
Jak płyty offsetowe to i siatki do sitodruku też pewnie da radę.
A umiesz ją obsługiwać? W sensie ogólnie ogarnę jak działa ale może wiesz do czego poszczególne przyciski służą? Wiadomo, że motoryzacja da prób i błędów dojdę w końcu ale wolę pierw zapytać 😁


zwyczajny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 220
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:26

Re: Sitodruk Kopiorama

#4

Post napisał: zwyczajny » 13 mar 2021, 19:30

Nie ma w tym wielkiej filozofii. Włączenie próżni. Gdy dociśnie włączasz lampę. Powinien być regulator czasu, po którym wyłączy próżnię i odpuści lampę żeby nie trzeba było przy tym stać i ręcznie wyłączać.


Autor tematu
lysywaz71
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, 10:31

Re: Sitodruk Kopiorama

#5

Post napisał: lysywaz71 » 13 mar 2021, 20:17

Dziękuję :) będę próbował :)


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sitodruk Kopiorama

#6

Post napisał: rdarek » 13 mar 2021, 21:28

lysywaz71 pisze:
13 mar 2021, 14:03
Jak płyty offsetowe to i siatki do sitodruku też pewnie da radę.
Zasmucę Cię ale nie dasz rady bez przeróbek płyta offsetowa to 0,15 do 0,5mm najczęściej 0,3mm + klisza i astralon
siatka ma ramę liczoną w centymetrach. I w tym wypadku płaszcz nie pozwoli na przyssanie sita, prędzej szyba pęknie.
lysywaz71 pisze:
13 mar 2021, 14:03
A umiesz ją obsługiwać? W sensie ogólnie ogarnę jak działa ale może wiesz do czego poszczególne przyciski służą? Wiadomo, że motoryzacja da prób i błędów dojdę w końcu ale wolę pierw zapytać 😁
W tym modelu obsługa jest banalna uruchamiasz podsys jak osiągnie max podciśnienie to obracasz jak gofrownicę i odpalasz naświetlanie czas ustawiasz (dobiera się doświadczalnie na klin) tym timerem po prawej stronie, i start.
Gdyby gdzieś nie dossało to jak się nie mylę z przodu w rami masz zawór którym ustawiasz "prędkość" odsysania.

Ostatnią której używałem i się pozbyłem to była z programatorem miała 10 pamięci filtry i inne bajery :wink: :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”