Brak łuku scherman cut 130

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

Brak łuku scherman cut 130

#1

Post napisał: creattine1 » 12 lis 2020, 17:13

Witam mam problem z przecinarka plazmowa scherman cut 130 . Przestała zajarzac łuk jedynie slychac włączające przekaźniki powietrze leci i tyle . Na płytce hf brak iskrzenia podczas załączenia . Na stole jednak po wykręceniu udało mi się na krótko że tak powiem wzbudzić iskrzenie ale ledwo bateria od wkrętarki . Jest możliwość obejścia ogólnie tego układu jakoś żeby odpalała bez łuku pilotującego ? A jeżeli nie to gdzie szukać przyczyny . Trafopobielacz czy jak tam go.zwa wydaje się dobry



Awatar użytkownika

BartoszNartonowicz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:57

Re: Brak łuku scherman cut 130

#2

Post napisał: BartoszNartonowicz » 01 gru 2020, 20:36

Witam, mam bardzo podobny problem w przecinarce stamos 125. Bardzo ciężko zajarzyc łuk. Raz jarzy raz nie. I nie mam pojęcia co mogę z tym zrobic. Zauważyłem że jest jakiś mały przeskok iskry między nakrętka, a końcówka przewodu prądowo gazowego przy plazmie a oprócz tego jest chyba przepalony jakiś pierścień uszczelniający w palniku (taki biały między gwintem końcówki prądowej a dysza powietrza). Na forum czytałem że wina może być w module HF, ale u mnie w środku w urządzeniu widać iskrzenie czyli chyba ten moduł jest dobry, chociaż przy dotknięciu bezpośrednim palnika z materiałem łuk się zajarza. Proszę o pomoc bo nie wiem czy inwestować w nowy przewód czy lecieć do serwisu. A sprzęt potrzebny na juz.

Awatar użytkownika

BartoszNartonowicz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:57

Re: Brak łuku scherman cut 130

#3

Post napisał: BartoszNartonowicz » 16 gru 2020, 19:01

Nikt nie odpowiada to napisze co udało mi się ustalić. Otóż problem pojawia się dalej ale dużo rzadziej. Zaizolowalem prowizorycznie ten przewód prądowo powietrzny tam gdzie skakała iskra, a oprócz tego zauważyłem że jak w momencie zajarzania łuku pilotującego opuszczę delikatnie palnik do dołu to zapala prawie zawsze. Podejrzewam że problem leży w tym przewodzie że gdzieś może gubi napięcie czy coś i planuje go wymienić. Zastanawiam się czy odrazu nie wymieniać i palnika ale chyba się wstrzymam żebym wiedział na przyszłość czy wina leżała w tym przewodzie. A jak u ciebie?

Awatar użytkownika

jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

Re: Brak łuku scherman cut 130

#4

Post napisał: jarenio » 13 lut 2021, 14:56

Sprawdź, czy nie strzeliły ci termistory PTC 16P. Takie zielone, okrągłe. U mnie były na osobnej płytce.
Ja kupowałem kilka lat temu na Ali. Teraz też powinny być dostępne.
Pozdrawiam; Jarek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”