Jak sterować servopackiem Yaskava SGD-08AP?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
piterosssss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2012, 16:15
Lokalizacja: Bełchatów

Jak sterować servopackiem Yaskava SGD-08AP?

#1

Post napisał: piterosssss » 26 paź 2012, 13:39

Jestem nowy na forum, to mój pierwszy post więc na początku chciałem wszystkich serdecznie powitać. Niedawno wszedłem w posiadanie używanej maszyny cnc (pick and place), która jest napędzana servomotorem Yaskawa podłączonym do servopacka Yaskawy SGD-08AP.
Wyczytałem, że sterowanie w przypadku serw odbywać się może na 2 sposoby:
-sygnałem step dir
-sygnałem +/- 10V.

Udało mi się znaleźć instrukcję na stronie Yaskavy i wydaje mi się, że mój servopack jest sterowany sygnałem step (puls piny 1 i 2) oraz dir (sign piny 3i4). Poniżej opis wyprowadzeń.
ObrazekObrazek

- Proszę mi podpowiedzieć czy mam rację zakładając, że jest to sterowanie step dir.
- Jeśli jest to sterowanie step dir to jaki można zastosować sygnał puls tzn 0 do 5V prostokąt będzie odpowiedni czy 5 V to za mało. Częstotliwość <=450kpps to oznacza maksymalnie 450k pików na sekundę tak?)
- Czy da się to podłączyć do LPT i Macha?

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Jeśli coś napisałem niepoprawnie to przepraszam. W temacie cnc jestem nowy. Na forum bardzo dużo informacji jest na temat silników krokowych na temat serw niestety zdecydowanie mniej.



Tagi:


toito
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Internet

Re: Jak sterować servopackiem Yaskava SGD-08AP?

#2

Post napisał: toito » 11 lut 2021, 12:51

Czy udało się Panu uzyskać jakieś informacje na ten temat bo właśnie mam taki sam dylemat jak sterować servopackiem za pomocą macha i sygnałów puls i się ?


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak sterować servopackiem Yaskava SGD-08AP?

#3

Post napisał: gozdd » 12 lut 2021, 07:30

Jeśli tylko serwo posiada opcję sterowania step/dir to bez problemu można je podłączyć do Macha. 5V w większości przypadków jest akceptowalne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”