Oprogramowanie sterujące CNC 3040

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
jacek_podwysocki
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:53

Oprogramowanie sterujące CNC 3040

#1

Post napisał: jacek_podwysocki » 11 lut 2021, 14:14

Cześć,

W ostatnim czasie zakupiłem maszynę CNC 3040. Problem z nią jest taki, że nie mogę jej podłączyć do żadnego oprogramowania sterującego a przeszukałem już wiele for w poszukiwaniu możliwego rozwiązania-bezskutecznie.

Mój zestaw składa się z:
- Plotera frezującego CNC 3040 z kontrolerem JP-382A
- kabla LPT <-> USB który identyfikuje się jako "planet-cnc" w menedżerze urządzeń
- Windowsa 7 64bit oraz Windows XP
- Aplikacji "Mach3" oraz "USB CNC Controller"

Próba uruchomienia plotera w aplikacji "USB CNC Controller" kończy się niepowodzeniem, ponieważ aplikacja nie widzi maszyny. Jednocześnie aplikacja próbuje aktualizować sterowniki, ale wykrzacza się przy każdej próbie. Tak więc użycie tej aplikacji z kablem LPT <-> USB na Windowsie XP nie udało się jak dotąd.

W kolejnym kroku przeniosłem się do aplikacji Mach3, wgrałem wtyczkę do obsługi kabla LPT <-> USB do Mach3/PlugIns, skopiowałem "M930.m1s" do folderu Mach3/macros jednak za każdym razem, gdy uruchamiam aplikację otrzymuję komunikat "Find No XHC NcUsbPod!". To wygląda mi na niewłaściwą wtyczkę do Mach3, która obsługuję płytę Mach3 Motion Card a więc inną niż moja. Nie znalazłem jednak wtyczki do płyty JP-382A.

Wiem, że są opcje takie jak:
  • użycie kabla LPT <-> LPT, ale to oznacza kupno dedykowanego starego komputera. To rozwiązanie chyba też nie gwarantuje sukcesu i jeśli dobrze wiem nie na wszystkich wersjach windowsa to zadziała
  • wymiana płyty z kontrolerem na płytę od CNC Planet + licencja i użycie ich softu. To jednak niemały wydatek
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy wiecie jak wybrnąć z tej sytuacji nie generując dodatkowych kosztów lub optymalizując ewentualne kolejne wydatki?



Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”