Silnik krokowy jako wrzeciono

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#11

Post napisał: cnc3d » 29 cze 2008, 12:27

No właśnie pisałem, że mam maszynę firmy kimla i oprogramowanie systemu sterowania posiada taką opcję. Można wpisać współrzędne punktów, lub wczytać punkty z pliku, lub wczytać plik DXF z otworami i program automatycznie wykrywa środki tych okręgów i wstawia tam wiercenia lub gwintowanie. Wiercenia oczywiście mogą być wieloetapowe.
U kimli oprogramowanie do systemów serwo i krokowych jest takie samo, więc możesz od nich kupić system krokowy. W komplecie jest wszystko co potrzeba -drivery, zasilacz, interpolator, interfejs krańcówek, oprogramowanie. Komunikuje się toto za pomocą ethernetu i w czasie rzeczywistym wszystko jest wyświetlane na ekranie. No i jest płynna regulacja posuwu potencjometrem, ale najważniejsza jest chyba ta ich dynamiczna analiza wektorów, która powoduje, że maszyna ma niesamowite osiągi. Poza tym oni jakoś inaczej sterują silnikami, tak że nie mają kroków, tylko płynnie przechodzą pomiędzy kolejnymi pozycjami. No i nie ma tam żadnedo step/dir.



Tagi:


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: Adalber » 29 cze 2008, 13:11

Cnc3d napisz jeszcze do tej "ukochanej firmy" , by na swoich stronach internetowych poprawili błędy ortograficzne bo jak czytam w opisie "dynamicznej analizy wektorów" , że: " współżędną, wykożystujących, skąplikowanej, tęperatury, wyniusł " to mnie szlag trafia .

http://kimla.pl/news/26,dynamiczna_anal ... torow.html


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#13

Post napisał: cnc3d » 29 cze 2008, 13:33

A napiszę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”