Kupno nowej tokarki cnc

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
cz3ski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2014, 19:07
Lokalizacja: Śląsk

Kupno nowej tokarki cnc

#1

Post napisał: cz3ski » 02 lis 2020, 06:55

Witam,

W firmie zastanawiamy się nad zakupem nowej tokarki cnc dwuwrzecionowej i dwugłowicowej. Chciałbym się was poradzić na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej maszyny, będę wdzięczny za każdą sugestię.



Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#2

Post napisał: rafalxfiles » 10 lis 2020, 17:44

NApisz coś więcej co będziecie produkować..
Czy z pręta czy w uchwycie..
Czy maszyna ładowana z ręki?? Długie detale??


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#3

Post napisał: Majster70 » 12 lis 2020, 08:50

No właśnie, dwuwrzecionowej takiej klasycznej- wrzeciono i przeciwrzeciono czy swiss lathe do małych detali? Itd itp. Podaj więcej szczegółów inaczej to do wróżki.


Autor tematu
cz3ski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2014, 19:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#4

Post napisał: cz3ski » 16 lis 2020, 07:34

Detale produkowane z pręta do średnicy fi450 i długości 250mm. Przy takiej średnicy to pewnie raczej z ręki. Bo z podajnikiem takich dużych nie produkują chyba.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#5

Post napisał: rafalxfiles » 18 lis 2020, 16:03

450mm średnica.. tu nie pomyliłeś się o jedno zero??
Wydaje mi się że do takich detali warto by było przemyśleć tokarkę pionową..
Raczej do Fi450 tokarka z przechwytem to się nie znajdzie, ponieważ to przechwytujące wrzeciono jest dużo mniejsze.. uchwyt większy niż 250 tam nie widziałem..


Autor tematu
cz3ski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2014, 19:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#6

Post napisał: cz3ski » 19 lis 2020, 12:53

Wstępnie co szukałem to znalazłem taka maszynę
https://english.mazak.jp/machines/multiplex-w-300y/
Tylko ona ma maks 430. I pomyślałem że tutaj może znajdę info u jakiego producenta szukać.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#7

Post napisał: Majster70 » 20 lis 2020, 07:02

U naprawdę dużych producentów, np właśnie Mazak, czy DMG-Mori jest tyle opcji, np uchwyt o większej średnicy, że nie tylko ty jako użytkownik, ale nawet niektórzy handlowcy z poszczególnych firm mają kłopot żeby się połapać. W internecie nie ma kompletnej informacji, tylko bardziej zarys produkcji. Swoją drogą Mazak buduje bardzo porządne obrabiarki. Zadzwoń do Metal Teamu pod Częstochową który jest ich przedstawicielem na PL (mam dobre doświadczenia z nimi) lub bezpośrednio do centrali na Śląsku - też są ok. to ci podeślą handlowca. Na pewno warta rozpatrzenia jest ich bezpośrednia konkurencja - Okuma. Masz też wspomniany koncern europejsko-japoński DMG-Mori. W Polsce duże tokarki robi następca Poręby - zapomniałem jak się teraz nazywa- widać ich na każdych targach maszynowych. Coraz lepsza opinię zyskują też Tajwańczycy, np Goodway. Koreańskie Doosany też mają swoich zwolenników. Także wybór masz spory.

Z tą tokarką pionową to bym nie przesadzał, ø 450 to nie jest jakaś gigantyczna średnica. A jak zamówisz, to uchwyt przechwytujący z przeciwrzecionem będą takie same jak w głównym.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Kupno nowej tokarki cnc

#8

Post napisał: rafalxfiles » 22 lis 2020, 00:11

Ale Max średnica toczenia to nie jest średnica Fi420, którą wydaje mi się że chciałbyś obrabiać na codzień..
Ta maszyna ma uchwyt 10" czyli 255mm średnicy.. jak w nim będziesz łapał Fi420??? To są max wartości i dla takiej maszyny sensowny detal jest o maksymalnych wymiarach jak uchwyt..
Dlatego wg. mnie powinieneś mieś maszynę z uchwytem 400mm - 16".. i kolego nie mów mi że każda zwykła maszyna będzie miała wrzeciono i przeciwwrzeciono o takim rozmiarze..
Oczywiście są takie maszyny.. seri np. Integrex e.. dlatego może i sensownie pytać producentów..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”