Auerbach FUW400 - PLC Error

Problem z błędem PLC

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Ssmog
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2012, 17:52
Lokalizacja: Zielona Góra

Auerbach FUW400 - PLC Error

#1

Post napisał: Ssmog » 15 lis 2020, 21:06

Dzień dobry,
posiadam maszynę Auerbach FUW400 z którą nigdy wcześniej nie miałem problemu i pracowało się na niej bardzo dobrze.
Dzisiejszego dnia podczas skręconego posuwu do 0% oraz włączonych obrotach nagle wyskoczył komunikat "PLC: ERROR 06". Przeglądając całą dokumentacje (która jest dość obszerna) zauważyłem, że nie mam nigdzie rozpiski błędów PLC. Nie mam zielonego pojęcia czego to może dotyczyć więc naprawa jest problematyczna. Znalazłem DTR innej maszyny na podobnym sterowaniu i widnieje tam opis, że jest to przekroczenie momentu obrotowego wrzeciona. Nie wiem czy się tym sugerować bo co producent to może inaczej opisywać błędy PLC 0-99 (tak napisane jest w instrukcji obsługi z Heidenhaina). Napisałem do producenta maszyny oraz do firmy która robiła jej upgrade z hh 355 na hh 415 wraz z pełnym przeglądem i odświeżeniem szafy sterującej. Boję się jednak, że mogą nie odpisać albo nie mają już nic dokumentacji z tamtych czasów gdyż maszyna jest z 94roku.

Pytanie tutaj do Panów, czy posiada ktoś może opis błędów tej maszyny? Z kolegą nie wiemy od czego zacząć naprawę bez tej informacji.

ps. sterowanie stołem chodzi normalnie i można w każdej osi ruszać

Pozdrawiam serdecznie


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”