Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

#1

Post napisał: strikexp » 13 lis 2020, 14:23

Może mi ktoś podpowie czego użyć do mojego problemu. Otóż jak układałem panele to wydawało się że podłoga jest równa, a jak nawet jest jakiś wytarty beton to podkład to zniweluje. Jednak okazało się że nie, w jednym miejscu budowlańcy wydeptali dziurę i teraz mi się tam panele wciskają na łączeniu. Pech chciał że to w drodze do łazienki i drzwi wejściowych. Deptam tam 20 razy dziennie... Niby panele miały być zdejmowane, ale spory kawałek a jeszcze jak założyłem drzwi to się jednak okazało że zdejmowane są jak podpiłuję to co jest pod ościeżnicą :roll:

A więc pomysł na naprawę jest następujący. Wywiercić około 1mm otwór na łączeniu paneli. Wprowadzić grubą igłę ze strzykawką. I wstrzyknąć tam jakiś wypełniacz który zastygnie bez dostępu tlenu.
Czy może koledzy mają pomysł co to może być za chemia?
Silikon jest raczej za gęsty żeby przeszedł przez igłę. Zresztą pod podłogą to nie wiem ile dni by twardniał. Więc przychodzi mi do głowy tylko żywica epoksydowa/poliestrowa :P Z tym że nie jestem pewny czy poliestrowa jest na tyle płynna żeby ją strzykawką wstrzykiwać i ile wydziela ciepła. No bo z kolei epoksyd to się potrafi nieźle nagrzać :(




oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 13 lis 2020, 16:06

Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa. Tyle, że ona się rozpręża więc położyłbym na panele w tym miejscu ze dwie łaty budowlane, na to kilkadziesiąt kg książek. Żeby Ci Tatry nie wyrosły ;)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

#3

Post napisał: dudziak4 » 13 lis 2020, 16:46

A więc pomysł na naprawę jest następujący. Wywiercić około 1mm otwór na łączeniu paneli. Wprowadzić grubą igłę ze strzykawką. I wstrzyknąć tam jakiś wypełniacz
Spróbuj wstrzyknąć kwas hialuronowy.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

#4

Post napisał: IMPULS3 » 13 lis 2020, 22:34

Strikexp Ty budowlańcu. Aby takie rzeczy zrobić dobrze to należy zdjąć panele i wylać posadzkę jeszcze raz choćby samopoziomującą się wylewką. I tyle.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowlanka :P Tym razem panele i chemia budowlana

#5

Post napisał: strikexp » 13 lis 2020, 22:46

Jak to tylko jedna dziura na 3mm o szerokości 20cm max. Pech chciał ze często deptana, akurat na łączeniu paneli.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”