Re: Koronawirus mix 2

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 50
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Re: Koronawirus mix 2

#641

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2020, 18:31

RX pisze:
11 lis 2020, 18:12
jest jeszcze jedna możliwość - neutralny. Czy ty widzisz tylko "z nami " lub "przeciw nam" ? Nie dopuszczasz możliwości niezgadzania się ze strajkiem kobiet i jednoczesnym brakiem poparcia któregoś z głównych nurtów politycznych?
Właśnie o to chodzi. Nie trzeba wybierać między dżumą i cholerą. Jeśli jedni i drudzy są według mnie niegodni mojego poparcia, to nie popieram ani jednych, ani drugich, ani trzecich, ani czwartych. Na poparcie to sobie powinni zasłużyć, to nie przychodzi automatycznie.

Też nie popieram strajku kobiet, poza tym denerwuje mnie ta błyskawica, znak runiczny, runa sig (niem. Siegrune). Denerwuje, bo kilkadziesiąt lat temu wykorzystano ten znak (w podwójnej konfiguracji) w bardzo nieładnej organizacji. Nie popieram strajku kobiet, co nie oznacza, że argumenty nie trafiają do mnie.

Czytam postulaty "Strajku Kobiet". Są tam zdania, pod którymi bym się podpisał. Oczywiście pod całością podpisywać się nie mam zamiaru. Bo jeśli ta grupa żąda "likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”", to ja jestem na nie! Jeśli w 5 punkcie czytam, że się domagają: "Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej" to ja się zastanawiam, czy bezpłatnych biletów do cyrku nie powinni jeszcze dopisać.

Pojawia się problem. Poważny problem. A później okazuje się, że ktoś sytuację wykorzystuje, ukrywając wśród komunałów swoje polityczne manifesty. Nie, ci ludzie absolutnie mojej sympatii nie mają. Ale cóż, ja nie żyję w tak postępowym kraju, jak Polska, ja żyję w zacofanym miejscu, gdzie na kościół płaci się podatek kościelny. Może dlatego?




RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 148
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Re: Koronawirus mix 2

#642

Post napisał: RX » 11 lis 2020, 18:43

jasiu... pisze:czy bezpłatnych biletów do cyrku nie powinni jeszcze dopisać.

i na basen...
:wink:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 142
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Re: Koronawirus mix 2

#643

Post napisał: kamar » 11 lis 2020, 18:43

andrjalo pisze:
11 lis 2020, 18:19
Dziesięć przykazań dał tylko jeden Bóg.
A wiesz komu ? Czy aby nie żydom ? :)


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 35
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#644

Post napisał: ARGUS » 11 lis 2020, 18:48

jasiu... pisze:Też nie popieram strajku kobiet, poza tym denerwuje mnie ta błyskawica

No popatrz denerwuje Cię :-) a w kraju gdzie
jasiu... pisze: kilkadziesiąt lat temu wykorzystano ten znak (w podwójnej konfiguracji) w bardzo nieładnej organizacji.

mieszkasz i pracujesz i nie denerwuje Cię że kilkadziesiąt lat temu oprawcy rozstrzeliwujący polaków mówili tym samym językiem ?
Proszę Cię! Wysil się trochę . co to za argument.
jasiu... pisze: Bo jeśli ta grupa żąda "likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”", to ja jestem na nie!

Lekarz który się zasłania klauzula sumienia przeczy przysiędze lekarskiej, nie pomóc to może znaczyć zaszkodzić .
A jak po wypadku trafisz na lekarza Jechowe,go to ci krwi nie przetoczy bo mu sumienie i wiara nie pozwala.
jasiu... pisze:"Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej"

A kogo z tej listy byś wykluczył ?
I czemu przecież Ciebie to nie dotyczy, Ty Tu (w Polsce) Nie Mieszkasz.
Z andrailo nie da się dyskutować to religijny fanatyk.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2020, 18:51 przez ARGUS, łącznie zmieniany 1 raz.


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 148
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Re: Koronawirus mix 2

#645

Post napisał: RX » 11 lis 2020, 18:49

kamar pisze: Czy aby nie żydom ?

Zydom. Ale nic nie mów narodowcom, bo jak sie dowiedzą to zamiast przestrzegać 10 przykazań będą świętować jedynego, naszego, od wieków polskiego boga Światowida.... :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 142
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus mix 2

#646

Post napisał: kamar » 11 lis 2020, 18:51

Jeśli z nocą Kupały to się pisze :)


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 35
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#647

Post napisał: ARGUS » 11 lis 2020, 18:52

kamar pisze: andrjalo pisze: ↑
11 lis 2020 18:19
Dziesięć przykazań dał tylko jeden Bóg.

A wiesz komu ? Czy aby nie żydom ?

A no żydom:-)
a później przez 40 lat ich ganiał po pustyni


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 28
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: Re: Koronawirus mix 2

#648

Post napisał: andrjalo » 11 lis 2020, 18:53

LGBTQIA jest zboczeniem i nauka w szkołach o sexie czy zabezpieczaniu jest dla mnie nie do przyjęcia to są pomysły Niemców co młodym dziewczyną i chłopakom organizowali nad Bałtykiem wakacje w hitlerjugend.
Opalali się nago na plaży i potem 15 latki wracały do domu w ciąży. Ja nie widzę aby były jakieś podziały między ludźmi nieważne jakiej narodowości. Ponad 1000000 Ukrainców jest w Polsce do tego Turków, Niemców i innych jakoś nie słychać aby coś im się działo. Oczywiście patrzymy na czyny a nie puste gadanie.


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 148
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Re: Koronawirus mix 2

#649

Post napisał: RX » 11 lis 2020, 19:03

ARGUS pisze:Lekarz który się zasłania klauzula sumienia przeczy przysiędze lekarskiej, nie pomóc to może znaczyć zaszkodzić .
A jak po wypadku trafisz na lekarza Jechowe,go to ci krwi nie przetoczy bo mu sumienie i wiara nie pozwala.

to już nie są głupoty. To kosmiczne bzdury , co wypisujesz . Kilka razy już pisałem, że żaden lekarz w PL nie składa żadnej przysięgi od 50 lat ubiegłego wieku. A klauzulą sumienia może się "zasłonić" tylko w przypadku działania w wyniku którego doszłoby do konfliktu (np aborcja, eutanazja - zmuszanie do czynności zmierzających do pozbawienia zycia) A nie dlatego, że cię q-wa nie lubię i to jest powód ,że nie będę leczył.
Żaden lekarz wyznający tę wiarę transfuzji nie odmówi. Ale zgodnie ze swoją religią sam nie przyjmie . Było już o tym również . Ale tak jest, jak się myśli wyłącznie "z nami" " przeciw nam"
ARGUS pisze:mieszkasz i pracujesz i nie denerwuje Cię że kilkadziesiąt lat temu oprawcy rozstrzeliwujący polaków mówili tym samym językiem ?
Proszę Cię! Wysil się trochę . co to za argument.

A co ma piernik? Przeciez nie jasiu strzelal do ludzi 70 lat temu...
twoje słowa: " Proszę Cię! Wysil się trochę . co to za argument."
ARGUS pisze:Z andrailo nie da się dyskutować to religijny fanatyk.

a ty? coś tam kiedyś słyszałeś o klauzuli, jehowach, transfuzji i piszesz bzdury bez kropli własnego zastanowienia. Jeśli celem była prowokacja, to ci się udała. :twisted:

Dodane 1 minuta 38 sekundy:
andrjalo pisze:Opalali się nago na plaży i potem 15 latki wracały do domu w ciąży.

O Boże, ja też się w tym roku opalałem.... :wink:


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 28
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: Re: Koronawirus mix 2

#650

Post napisał: andrjalo » 11 lis 2020, 19:09

Masz córkę jak nawet nie masz to pomyśl odrobine.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”