Potrzebuje rad na przyszłość.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Grzesik92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:13
Lokalizacja: Rybnik

Potrzebuje rad na przyszłość.

#1

Post napisał: Grzesik92 » 04 cze 2008, 17:23

Witam wszystkich !
Bardzo, ale to bardzo chciałbym zająć się obsługą CNC w przyszłości.
Mam 16 lat i pora żebym wybrał szkolę po gimnazjum, czy możecie mi doradzić, do jakiej szkoły pójść żeby jak najwięcej wiedzieć jak obsługiwać maszyny cnc ? Bardzo mi na tym zależy bo dopiero dzisiaj odkryłem takie zajęcie i już od południa oglądam filmy, z własnoręcznie zrobionymi tokarkami automatycznymi i coraz bardziej jestem przekonany, że właśnie to chce robić w życiu.
Jaką wybrać klase ?
Jestem kompletnie zielony ale chce się wszystkiego dowiedzieć o cnc.
Prosze o rady.
Pozdrawiam.



Tagi:


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#2

Post napisał: darkghoust » 04 cze 2008, 17:47

Szukaj szkoły o kierunku mechatronicznym.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


Amor
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 02 lut 2008, 19:34
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Amor » 04 cze 2008, 18:52

A skończyłeś taka szkole o profilu mechatronicznym, bo ja skończyłem i wiem jakim poziomem sie reprezentują. Lepiej iść do LO przynajmniej później na studiach sajgonu nie będziesz miał z matematyka i fizyka. A jak to przebrniesz to juz polowa drogi za toba. Jedyne co sie w tej szkole nauczylem a pozniej mi sie na studiach przydało to jak sie podłącza amperomierz a jak woltomierz i to by było na tyle. Moza akurat moja szkoła przedstawiała tak niski poziom ale wątpię żeby jakiekolwiek LP dawało szanse opanowania matematyki i fizyki w dostatecznym stopniu żeby później nie mieć problemów z tym na studiach.


Kołchoz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#4

Post napisał: Kołchoz » 04 cze 2008, 19:53

Niezależnie gdzie pójdziesz, lepiej postaraj sie żeby ktoś Cię nauczył chociaż podstaw obróbki metali (tokarka, frezarka) w praktyce. Jak będziesz wiedział co i jak na manualnej to na pewno będzie Ci łatwiej. Tylko że to już byś musiał sie raczej uczyć "po godzinach". No i oczywiście matma na niezłym poziomie jak już pisali poprzednicy (w niektórych technikach masz np.: tylko 2h matmy w tygodniu. ).


Autor tematu
Grzesik92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:13
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post napisał: Grzesik92 » 04 cze 2008, 21:06

Znaczy sie, ja bym chcial miec pelny etat na takim stanowisku.
A gdybym poszedl do technikum, na 'technik monter maszyn' albo technik informatyk/teleinformatyk ?


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#6

Post napisał: darkghoust » 04 cze 2008, 22:13

A skończyłeś taka szkole o profilu mechatronicznym, bo ja skończyłem i wiem jakim poziomem sie reprezentują
Szkoły zawsze prezentują taki poziom jaki wymagają uczniowie. Niski poziom nauczania nie jest żadnym wytłumaczeniem dla braku wiedzy. Dla chcącego nic trudnego.

Technik monter maszyn jest napewno w jakimś stopniu zbliżone do cnc szukaj szkoły w której będą uczyć obróbki skrawaniem .
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#7

Post napisał: kaleena » 05 cze 2008, 07:13

Przecież są już technika o profilu CNC, więc nie widzę problemów. Sprawdź tylko, jaką bazę techniczną posiada szkoła (->warsztaty), bo w programie nauczania z pewnością będą elementy obsługi i programowania maszyn CNC. Na śląsku powinieneś znaleźć w/w szkołę bez problemów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#8

Post napisał: adam Fx » 05 cze 2008, 14:08

no z rybnika do GCE będziesz miał kawałek, ale ta szkołe moge tobie polecic sa tam i tokarki i frezarki zwykłae jak i manualne . poziom jest niezły .

a kolego co pisze o LO to troszeczke racji miał ale troszeczke . bo gdyby nie ja po tech,mech to te osoby po LO co zaliczyły matme bezproblemu wyleciały by z powodu nie zaliczenia maszynoznastwa ,rysunku, projektów ........ przedmioty mechaniczne to niebyło nic trudnego na polobudze . ale mata faktycznie ...... nie zniechcencam nikogo do studiowania .ae ja po technikum mam prace robie to co chce za odpowiednie pieniądze i nie potrzebowałem do tego studiów .... i moi przełozeni też ich nie maja lub maja np.z zakresu gastronomi a nie obróbki ale musze przyznac ze nieźli sa
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


chuliganus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 07 cze 2008, 12:45
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

#9

Post napisał: chuliganus » 10 cze 2008, 23:36

Proponuje technikum mechaniczne lub elektroniczne - nauczysz sie i matmy i elektroniki i automatyki i metaloznawstwa... Jestem na specjalości gdzie własnie sterowanie i programowanie CNC jest podstawą - w technikum nie miałęm nigdy o CNC ale praktyki i warsztaty na zwykłych obrabiarkach i szlifierkach tez dużo dają więc dlatego technikum polacam :wink:

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#10

Post napisał: silvesters » 17 cze 2008, 14:42

:razz:
Ostatnio zmieniony 13 lut 2009, 15:56 przez silvesters, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”