Jaka głębokość cięcia w mdf?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
andlukas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:01
Lokalizacja: sandomierz

Jaka głębokość cięcia w mdf?

#1

Post napisał: andlukas » 07 sie 2020, 19:30

Witam wszystkich.
Od niedawna wycinamy w firmie detale z mdf na chińskiej frezarce cnc nie mając żadnego doświadczenia stolarskiego i mam w związku z tym parę pytań.
Na każdej krawędzi od dolnej strony ok 4mm od brzegu powierzchnia mdf jest wyraźnie bardziej szorstka- czy jest to może związane z rodzajem freza: DIA 12 mm 1+1 ? Czy powinienem pogłębić głębokość obróbki tak żeby cała pierwsza zgrubna płytka freza wyszła poza materiał i frezowała w pokładzie (frezarka ma podsys)?, I jak mam ustawić głębokość pojedynczego przejazdu? Czy ma to býc tyle ile wynosi długość pierwszej płytki freza, czy tak jak podpowiadacie w innych postach: średnica freza+2 mm?.
Handlowcy sprzedający frezy obiecują cudowne rozwiązania które uwalnią nas od szlifowania mdf przed lakierowaniem- można im wierzyć? Jest to możliwe?
I co zrobić żeby nie przypalać freza? Teraz sprawdzamy posuwy od 4000 mm/min do 6000mm/min i obroty 18000-24000. Wrzeciono wg dostawcy maszyny ma 6 kW.
Z góry dziękuję za pomoc.
W zamian mogę coś podpowiedzieć na temat cięcia,szlifowania, fazowania i wiercenia szkla :)




RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Jaka głębokość cięcia w mdf?

#2

Post napisał: RobWan » 09 sie 2020, 23:25

andlukas pisze: DIA 12 mm 1+1

Faby TJD?
To najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o wydajność. Jeżeli masz wrzeciono ze zmiana narzędzia to po diamentowym przejedź spiralnym pełnowęglikowym. Po diamentowym zawsze zostaną linie gdzie się kończą sekcje. A czy bez szlifowania, to zależy co to ma być?

Robert


Autor tematu
andlukas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:01
Lokalizacja: sandomierz

Re: Jaka głębokość cięcia w mdf?

#3

Post napisał: andlukas » 10 sie 2020, 23:26

Dziękuję za odpowiedź
Wycinamy okrągłe ramy luster o różnych średnicach ułożone na płycie koncentrycznie, później szlifowane i lakierowane, ich szerokość to 24 mm i po ostatnim przejeździe freza nie trzymają się stołu próżniowego, myślę że jeśli frezem diamentowym nie przetnę do końca płyty (ustawię głębokość np 17mm) a użyję do tego celu freza wykańczającego to ten szybko się zatępi na swoim końcu.


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Jaka głębokość cięcia w mdf?

#4

Post napisał: RobWan » 11 sie 2020, 00:52

andlukas pisze:i po ostatnim przejeździe freza nie trzymają się stołu próżniowego

To trzeba zrobić dedykowane mocowanie próżniowe do kształtu, który wycinasz.

Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”