poszukuję sprawdzonego płynu do myjek

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
levis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 10:02
Lokalizacja: Warszawa

poszukuję sprawdzonego płynu do myjek

#1

Post napisał: levis » 09 lip 2020, 13:16

witam.
tak jak w temaciem
myjki ultradzwiekowa 30L
warsztatowa wanna 150L

do tej puerwszej chcialbym jakis plyn, ktory nie pociemnia aluminium.
do tej duzej, zeby plyn za mocno nie smierdzial. ostatnio mialem dimmer do vzyszczenia samochodow ciezarowych, ale sie nie sprawdzil - wytracanie parafiny, smrod itd.

czyszcze glownie czesci motocyklowe - gazniki zaciski tloki itd.

z gory dzieki za rady




Majstarek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 18 lis 2016, 18:22
Lokalizacja: Łęczyca łódzkie

Re: poszukuję sprawdzonego płynu do myjek

#2

Post napisał: Majstarek » 09 lip 2020, 19:04

Nie wiem jak amelinium, ale mosiądz, chromy i takie tam ładnie czyści woda z dodatkiem płynu do naczyń i octu. Elementy są odtłuszczone i czyste. Może u Ciebie też się sprawdzi...


barex
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 14 lip 2014, 23:33
Lokalizacja: xxx

Re: poszukuję sprawdzonego płynu do myjek

#3

Post napisał: barex » 09 lip 2020, 22:43

Osobiście po testach wielu płynów do mycia gaźników gdzie płyn nie radził sobie z jakimikolwiek zabrudzeniami po płyny które mocno niszczyły ocynki na metalowych elemantach używam płynu do mycia egr dokładnie tego
https://techrebal.pl/produkt/plyn-1l-cz ... sprezarek/
swego czasu występował ten koncentrat w bańkach 5l. Aluminium nie czernieje pod warunkiem że mycie nie trwa dłużej niż jakieś 45 minut, potem tworzy się łatwo usuwalny osad. Na świeżym płynie przy większym stężeniu i podgrzaniu dwa gaźniki (więcej mi do myjki nie wejdzie 5l pojemnosci) myje jakieś 15 minut i to wystarcza w przypadku średnio zabrudzonych egzemplarzy.
Do mycia częsci silnikowych w myjce warsztatowej z obiegiem zamkniętym używam płynu Masterio PM. Nie śmierdzi, nie odparowuje i nieźle sobie radzi z olejami itp. Do mojej myjki wlewam 20l tego płynu co wystarcza mi na jakieś 4-5 miesięcy gdzie myjka używana jest prawie codziennie. Według mnie lepiej mieć mniejszy zbiornik i częściej wymieniać płyn niż zalać jednorazowo duzą ilość i myc przez większy okres czasu płynem juz zabrudzonym.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”