Bagażnik na rower Jakie macie?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Bagażnik na rower Jakie macie?

#1

Post napisał: k-m-r1 » 30 cze 2020, 09:50

Jak są wakacje to i przyda sie rower.

Jakie macie bagażniki do auta?

Pytam od strony funkcjonalnej i tego jak Wam sie użytkuje którą wersje wybrałeś i dlaczego?
Wady zalety ? i co byś zmienił
Jaki masz wersje modei i jakie auto?
Ciekaw jestem opini :D


MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


mapcel
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:03

Re: Bagażnik na rower Jakie macie?

#2

Post napisał: mapcel » 30 cze 2020, 09:53

Podepnę się od razu pod temat z nieco innym pytaniem. Mam hak w samochodzie i chciałem sobie zrobić bagażnik samoróbkę, czy na taki bagażnik wymagane są jakieś atesty czy mogę sobie sam go wykonać i nie będę miał problemów w razie kontroli?

Awatar użytkownika

Autor tematu
k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Bagażnik na rower Jakie macie?

#3

Post napisał: k-m-r1 » 30 cze 2020, 11:12

Przepisy
"W przypadku gdy obciążony albo nieobciążony bagażnik został zamontowany na kuli urządzenia sprzęgającego albo zintegrowany z nadwoziem pojazdu, w sposób naruszający art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy, bagażnik powinien być wyposażony w:

1) światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3-5, 7, 8, 12-14, spełniające wymagania określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia.

Oznacza to, że bagażniki rowerowe montowane na kuli haka holowniczego muszą być wyposażone w światła: kierunkowskazów, hamowania "stop", oświetlające tylną tablicę rejestracyjną, pozycyjne tylne, odblaskowe tylne inne niż trójkątne, awaryjne, przeciwmgłowe tylne i cofania. Całe zamieszanie związane z wyżej wspomnianą wymianą bagażników w sklepach rozbija się o światła cofania. Otóż wiązki 7-biegunowe nie obsługują światła wstecznego, w opozycji do tych 13-biegunowych i tym samym tylko te ostatnie są rozwiązaniem właściwym z punktu widzenia obowiązującego prawa.

Czytaj więcej na:
https://rowery.trojmiasto.pl/Bagazniki- ... 0.html#tri
"

Czyli ktoś myśli tak jak ja
Mam hak kula montowana na 2 śruby M16.

Trochę profili spawarka i prawie gotowe.
Idąc dalej mocowania trzeba wykeić gumą lub czymś miekkim nie bedzie rysować roweru.
Do tego zawias by można odchylić cześć z rowerami.
oświetlenie i tablica.

Dodane 11 minuty 49 sekundy:
Jeszcze ciekawostka dalej w temacie zdjecia malacza.

forum.autokacik. pl/index.php?/topic/455834-4rowery-na-baga%C5%BCniku-na-hak

archiwum.allegro. pl/oferta/saris-axis-3-rowery-bagaznik-pionowy-na-hak-i6227001988.html

smartmoto. pl/product-pol-14299-Adapter-do-przewozu-nart-i-desek-Peruzzo-Ski.html

Ciekawe dlaczego nikt nie montuje rowerów pionowo ?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Kamil80
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2020, 19:46

Re: Bagażnik na rower Jakie macie?

#4

Post napisał: Kamil80 » 27 lip 2020, 19:52

taki wyjazd z rowerami na wakacje to wspaniała sprawa. Sam w tym roku planuję researcher rynku by przed wrześniem zaopatrzyć się w dobry model zbytnio nienaruszający domowego budżetu.


leighreeves
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2020, 04:02

Re: Bagażnik na rower Jakie macie?

#5

Post napisał: leighreeves » 19 sie 2020, 04:10

A ja od 3 lat używam Taurus III. Przyznam, że kupując go patrzyłem na cenę, ale obecnie jestem pod dużym wrażeniem solidności wykonania tego uchwytu. A przejechałem z rowerami na dachu kilkanaście tysięcy kilometrów i nigdy nie miałem żadnych kłopotów (staram się nie przekraczać 130km/h). Rowery są stabilne i dobrze się trzymają. Jeżeli nie zamierzasz często wozić rowerów i nie zależy Ci na tysiącu systemów ułatwiających zakładanie czy ściąganie roweru to polecam Taurus III (lub IV) jako dobre i budżetowe rozwiązanie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”