Cycl 275. Rowek trochoidalny.

ITNC530

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 530
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Cycl 275. Rowek trochoidalny.

#11

Post napisał: JacekBelof » 20 cze 2020, 09:32

Moim zdaniem dziwnie się ten cykl zachowuje... w zasadzie są trzy prędkości skrawania: zagłębianie, obróbka zgrubna i obróbka wykańczająca... no i pierwsze kilka przejść, do pełnej szerokości, realizuje ze zredukowaną prędkością. Zastanawiam się, czy w tej maszynie nie ma funkcji AFC(opcja software), to wiele by tłumaczyło (automatyczna regulacja posuwu w zależności od aktualnej mocy wrzeciona i danych procesu technologicznego, chroni mechanikę maszyny


Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:

Tagi:


greg1988pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2008, 20:55
Lokalizacja: OSW

Re: Cycl 275. Rowek trochoidalny.

#12

Post napisał: greg1988pl » 20 cze 2020, 18:40

Z tymi posuwami to w HH jest czasami trochę komicznie. W cyklu np. frezowania gwintu wewnętrznego też faktyczny posuw różni się od tego zaprogramowanego. Ale sądzę, że w obu tych przypadkach bierze się to z różnicy między posuwem z jakim przemieszcza się oś freza a krawędź skrawająca. A kwestia dynamiki samej maszyny to kolejna sprawa. Ja na Hermle C400 z iTNC530 mam podobnie, ale mogę załączyć 6 różnych trybów obróbczych. W przypadku trybu "Produkcja" maszyną szarpie niemiłosiernie, ALE utrzymuje zadany posuw.


capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Cycl 275. Rowek trochoidalny.

#13

Post napisał: capt.d. » 20 cze 2020, 19:44

Aloha
greg1988pl pisze:Z tymi posuwami to w HH jest czasami trochę komicznie.
Nie jest.
greg1988pl pisze:Ale sądzę, że w obu tych przypadkach bierze się to z różnicy między posuwem z jakim przemieszcza się oś freza a krawędź skrawająca.
Dokładnie :-).
greg1988pl pisze:Ja na Hermle C400 z iTNC530 mam podobnie, ale mogę załączyć 6 różnych trybów obróbczych. W przypadku trybu "Produkcja" maszyną szarpie niemiłosiernie, ALE utrzymuje zadany posuw.
Te tryby odpowiednio ustawiają tolerancje ruchu osi, pewnie też wpływają na przyśpieszenia osi.
Osobiście nie korzystałem z tego nigdy, wolałem sam ustawić tolerancje cyklem 32 w zależności od programu. Zakładając, że mamy obróbkę z naddatkiem 0,5 ÷ 1 mm, tolerancja na poziomie 0.1 nie powinna być zagrożeniem dla prawidłowego wykonania a ułatwi sterowaniu pracę.

Pozdrawiam.
Live long and prosper.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”