Zagniatanie rury okrągłej w konstrukcji spawanej


Autor tematu
aro_kal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Zagniatanie rury okrągłej w konstrukcji spawanej

#1

Post napisał: aro_kal » 14 maja 2008, 23:10

Powiedzcie mi proszę, jak można zrobić konstrukcję spawaną, w całości złożoną z rur okrągłych, o wyglądzie litery H:
- dwie pionowe rury połączone pośrodku poziomą poprzeczką, a poprzeczka ta na końcach jest spłaszczona (zagnieciona), dzięki czemu staje się "wyższa" ale cieńsza.

Postanowiłem zdeformować końcówkę rury, rysując elipsę. Bardzo ładnie rura się spłaszcza. Niestety taki obiekt nie jest traktowany jako "człon konstrukcyjny" tylko jako "deformacja". Nie mogę wtedy przycinać/wydłużać tego elementu jak w zwykłych spawaniach. Może jest jakiś inny sposób ...

Z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 15 maja 2008, 18:20

Mozesz to splaszczenie uzyskac na wiele sposobow - deformacja czy wyciagnieciem po sciezce...pamietaj jednak, ze konstrukcje spawane sa specyficzne bo kazdy czlon jest odzielna bryla. Musisz wiec polaczyc zadane obiekty w jeden (pod prawym klawiszem jak zaznaczysz przynajmniej 2 obiekty bedzie opcja polacz). Przytnij/wydluz dziala dla elementow spawanych, ale masz jeszcze operacje boola (wlasnie polacz,odejmij, wspolny) ale i szereg innych mozliwosci - ciecie powierzchnia czy szkicem.
Wprost takiego czegos nie wykonasz.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”