Wiertarka promieniowa sztywność wiercenie w kamieniu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Jack09
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 00:03
Lokalizacja: Uzdrowisko

Wiertarka promieniowa sztywność wiercenie w kamieniu

#1

Post napisał: Jack09 » 04 sie 2019, 01:55

Witam. Planuje zakup używanej wiertarki promieniowej jednak nie chce jej używać do wiercenia w metalu a kamieniu wiertłami koronowymi , aktualnie używam wiertnicy budowlanej jej sztywność pozostawia wiele do życzenia, wiercenie większych otworów jest problematyczne.

Chińczyki dostosowywują wiertarki promieniowe do wiercenia w kamieniu.
https://www.made-in-china.com/showroom/ ... iller.html

Nigdy nie pracowałem na takiej maszynie stąd mam kilka pytań
1. Czy wiercąc otwór mogę opuścić całę ramię na głównym słupie? czy ramie sie pochyla przy opuszczaniu na głównym słupie?
2. Jakie średnio prędkości obrotowe mają takie maszyny ja potrzbuje od 250 do 1000 obr/min
3. Na co zwracać uwagę przy zakupie
4. czy polecacie jakieś modele ew. jakich unikać.
Pozdrawiam :)




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Wiertarka promieniowa sztywność wiercenie w kamieniu

#2

Post napisał: jasiu... » 04 sie 2019, 09:46

Jack09 pisze:
04 sie 2019, 01:55

Chińczyki dostosowywują wiertarki promieniowe do wiercenia w kamieniu.
No tak, Chińczyk to ci majtki z trzema nogawkami może uszyć, jeśli oczekujesz właśnie takiego rozwiązania.
Jack09 pisze:
04 sie 2019, 01:55

1. Czy wiercąc otwór mogę opuścić całę ramię na głównym słupie? czy ramie sie pochyla przy opuszczaniu na głównym słupie?
Jak chińskie, to albo się pochyla, albo nie. A od czego to zależy, trudno powiedzieć, chińczyk też tego nie wie.
Jack09 pisze:
04 sie 2019, 01:55

4. czy polecacie jakieś modele ew. jakich unikać.
Stabilne stare wiertarki promieniowe! Może mieć 50 lat, powinna być stabilna, a gdyby były problemy, to warto przeprowadzić jej remont. Pewnie, jakiś Cegielski byłby najlepszy, ale może być i coś ruskiego. Na pewno ucieszy cię bardziej, niż chińskie "specjalne do kamienia".


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Wiertarka promieniowa sztywność wiercenie w kamieniu

#3

Post napisał: tristar0 » 03 cze 2020, 20:45

jak już kupować to nawet starą promieniuwkę ale na pewno nie chińską te które są obecnie oferowane nie mają odlewu w kolumnie tylko cienkościenną rurę ,w wyniku czego wszystko się odkształca ,wygina i ciężko uzyskać prostopadłość
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”