NEF 320 Reanimacja

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Jacis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:58
Lokalizacja: DLE

NEF 320 Reanimacja

#1

Post napisał: Jacis » 20 maja 2020, 12:19

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Potrzebuje pomocy, wskazówki na temat nefa 320
Maszyna dosyć stara, długo stała pod "stodołą". Podobno wcześniej działała normalnie. Mam ją uruchomić.

Zacznijmy od tego, że wyświetlacz był w naprawie tzn. na wymianie bo został uszkodzony. Jako, że demontował kto inny to nie wiem gdzie podłączyć 2 kabelki wychodzące ze złącza.

Obrazek
Obrazek

Po podłączeniu i uruchomieniu wywala kilka błędów. (bez tych 2 kabli)

Obrazek
Obrazek

Sterowanie:

Obrazek

Napędy nie wskazują na uszkodzenie. Zasilacz pewnie dopiero się załączy gdy będzie brak błędów.

Obrazek
Obrazek

Wszystkie podłączenia sprawdzone. Do skrzyni jeszcze nie patrzyłem, może w transporcie bieg sięwypiął??
Dziękuje bardzo :)




sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NEF 320 Reanimacja

#2

Post napisał: sssTOMEKsss » 20 maja 2020, 17:53

schematy w łapę i trzeba odnaleźć te przewody, na tej wtyczce skąd wychodzą te 2 niewiadome przewody masz oznaczenie, po tym oznaczeniu powinieneś odnaleźć na schemacie tą nitkę

jeżeli wiesz gdzie wpiąć tą wtyczkę to niedaleko niej powinno znajdować się wejście właśnie dla tych 2 przewodów, ja bym obstawiał że będzie to wejście X11 (tą pomarańczową wtyczkę wyjmij i tam masz 3 zaciski, przewody powinny wchodzić w wejście nr. 1 i 2) pod warunkiem, że ta wtyczka ma podłączenie gdzieś niedaleko tego 2 zdjęcia

oczywiście przed jakimikolwiek podłączeniem powinno się to sprawdzić na schemacie, jeżeli nie masz schematu podaj oznaczenia tego kabla, nr. maszyny oraz serie - może komuś się uda to zweryfikować


Autor tematu
Jacis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:58
Lokalizacja: DLE

Re: NEF 320 Reanimacja

#3

Post napisał: Jacis » 21 maja 2020, 08:29

Witam

Nie posiadam schematu do tej maszyny. Posiadam tylko instrukcje.
Też mi się wydaje, że było podpięte pod x11. Lecz pod pin 1 i 3. Bo były mocniej odkręcone niż pin 2.


Przewód od strony tego sterownika
W04351
A05021
x12
Obrazek

Przewód od strony pulpitu.
W04351
A04011
X6



Czy bez rozjechania maszyny powinno pokazywać os X i Z ?
Obrazek



Jeśli to pomoże to załączam tabliczkę znamionową.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”