Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

#11

Post napisał: peezeet » 21 kwie 2020, 16:30

tuxcnc pisze:
21 kwie 2020, 14:50
Mach nie używałem NIGDY. Nawet do testów, czy z ciekawości go NIGDY nie zainstalowałem, bo od zawsze wiedziałem że go używać nie będę.
To czegoś tu przylazł i mondralujesz w temacie, w którym jesteś ciemny i jeszcze będziesz mnie pouczał. Idż kłócić się z własną babą....ale tam jest ryzyko bo by wałkiem przez łeb dała i by się skończyło.

Adamie sytuacja zaistniała jak bawiłem się z ustawieniami Macha... musiałem coś odkliknąć nieświadomie. Nie doczekałem się pomocy i niestety aby pozbyć się problemu przeinstalowałem Macha, nie kopiowałem ustawień tylko wpisałem od nowa. Jednak sądzę nadal że problem był banalny bo jakoś łatwo mi przyszło popsuć tak że tego nie zauważyłem nawet. Nie wiem....może jakaś kombinacja klawiszy???
Sam chętnie bym się dowiedział.



Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

#12

Post napisał: tuxcnc » 21 kwie 2020, 17:20

peezeet pisze:
21 kwie 2020, 16:30
To czegoś tu przylazł i mondralujesz w temacie, w którym jesteś ciemny i jeszcze będziesz mnie pouczał. Idż kłócić się z własną babą....ale tam jest ryzyko bo by wałkiem przez łeb dała i by się skończyło.
Przylazłem tutaj, żeby Ci wytłumaczyć, że masz pretensje do garbatego o to że ma dzieci proste.
Konkretnie chodzi o ten twój wpis :
peezeet pisze:
20 kwie 2020, 23:30
zanim się doczekam pomocy, o którą tu coraz trudniej.
Masz pretensje do uczestników forum, a więc także do mnie, że nie naprawiliśmy tego co popsułeś.
Więc próbowałem Ci wyjaśnić, że udałeś się pod niewłaściwym adresem z niewłaściwym pytaniem, co jest TWOJĄ WINĄ, a nie forum czy społeczeństwa.
Trzeba było iść do pomocy technicznej producenta oprogramowania, bo tam powinni wiedzieć, a za udzielenie Ci pomocy już wzięli pieniądze (oczywiście przy założeniu ze program kupiłeś a nie ukradłeś).
Na tym zakończę, bo widzę że marna szansa że zrozumiesz, a zaczynasz się za to chamstwem popisywać.
EOT.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

#13

Post napisał: dance1 » 21 kwie 2020, 17:59

tuxcnc pisze:
21 kwie 2020, 17:20
Trzeba było iść do pomocy technicznej producenta oprogramowania
oj żarty się ciebie kolego trzymają, producent macha w niczym nie pomaga.! Sprzedaje i zapomina.
peezeet ile czasu straciłeś na przeinstalowanie macha? bez jaj, kto ma wiedzieć gdzie w opcjach grzebałeś i co zmieniałeś?.
I don't like principles, I prefer prejudices


WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

#14

Post napisał: WP Kamil » 21 kwie 2020, 18:37

Używam Mach3 i przynajmniej dwa razy udało mi się przypadkiem wcisnąć przypadkową kombinację klawiszy.
Raz skończyło się na długim szukaniu odpowiedzi (a wystarczyło przejść na inny ekran i tam był przycisk na wierzchu), a drugi raz otworzyłem drugi profil maszyny i przeklepałem ustawienia maszyny- i problem znikł i nie wnikam. W obu przypadkach obyło się bez bicia piany na forum ;)
Przeinstalowanie Mach3 to też raczej liczymy w kwadransach niż godzinach.

Kolegę musiało dopaść chyba przy ważnej robocie, że się tak zirytował na błahostkę na nasz brak zrozumienia i kompetencji

Ja faktycznie nie zrozumiałem o co chodzi Koledze bo tak mam normalnie ustawioną funkcjonalność klawiszy.
Tzn. jak chce ruszać osią Z to używam PgUp PgDn z klawiatury numerycznej z Shitfem ruch 100% bez Shifta ruch krokowy po 0,01mm - to wszystko przy wyłączonej klawiaturze numerycznej
Żeby wpisać komendę np G00 X10 Z5 włączam sobie klawiaturę numeryczną - i przy włączonej klawiaturze numerycznej, jak nie jestem w oknie w którym można wprowadzić jakieś znaki to klawisze 9 i 3 z Shiftem czy bez przesuwają mi Oś Z krokowo o 0,01mm.

A producent Macha (tu wyłącznie zgaduje) o wersjach 3 pewnie najchętniej już by zapomniał, a i ludzie w centrach serwisowych też raczej mają tyle nauki przy nowej wersji, że o trójce zapominają.


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mach3 -Shift nie działa dla jednej z osi

#15

Post napisał: peezeet » 21 kwie 2020, 20:04

WP Kamil pisze:
21 kwie 2020, 18:37
Ja faktycznie nie zrozumiałem o co chodzi Koledze bo tak mam normalnie ustawioną funkcjonalność klawiszy.
Absolutnie nie mam do ciebie pretensji za niezrozumienie mojego pytania, o czym świadczy moje cierpliwe tłumaczenie.....i tak byłeś jedyny, który próbował cokolwiek pomóc. Dzięki.

Jednakże z całą stanowczością ponawiam twierdzenie że na tym forum coraz trudniej uzyskać jakąkolwiek merytoryczną pomoc. Kiedyś było inaczej. Za to nie brakuje zakompleksionych pajaców i ich durnych złośliwych wypowiedzi od czapy. Obojętnie do jakiego wątku by się nie zajrzało jest tyle gówna, przez które trzeba się przekopywać że słabo się robi. A może się mylę?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”