SCM, Infotech, a może...?

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
fimo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2020, 22:07

SCM, Infotech, a może...?

#1

Post napisał: fimo » 14 kwie 2020, 22:21

Witam.
Potrzebuje waszej opinii. Planujemy zakupu maszyny do nestingu wraz z możliwością robienie wierceń. Budżet 300-400 tyś.
Dodam ze chcemy w zestawie dobrać do tej maszyny okleiniarnię.
Szukałem takiego tematu ale zazwyczej pytania są o mniejsze maszyny itp.
Dla krótkiego opisu chodzi o to by maszyna mogła prowadzić rozkrój frontów frezowanych oraz rozkrój z wierceniami korpusów mebli.
Jesteśmy już po wielu rozmowach i wycenach i potrzebuję opinie na temat danej marki i jej trwałości oraz współpracy z daną firma.
Obecnie postawiliśmy na firmę SCM najbardziej podpasowała nam ich konfiguracja, cena zestawu oraz jakość.
Konkurencja dla tej firmy to maszyny od Info tech, Format 4, Digima, Seron, Kimla oraz Biesse.
Chciałbym uzywskać wasze opinie na temat tych marek i co polecacie.
Pozdrawiam.




CNC seito
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:03

Re: SCM, Infotech, a może...?

#2

Post napisał: CNC seito » 15 kwie 2020, 16:33

Wydaje mi się, że scm to raczej maszyny z niższej półki, scm to taki Fiat wśród producentów maszyn. Oczywiście handlarze próbują wmawiać coś innego. Na jedym angielskim forum czytałem, że mają dość słaby program do optymalizacji nestingu. I że ta nowa konsola eyeM to jakieś nieporozumienie. Nie umiem tego wątku jednak teraz znaleźć bo bym go podlinkował.

Z tych firm co wymieniłeś to chyba tylko jeszcze Biesse i Format4 mają w ofercie okleiniarki i CNC do nestingu własnej produkcji.

Pytanie jakie dokładnie modele bierzesz pod uwagę? Warto może jeszcze zapytać się u Homaga i Holzhera.


Autor tematu
fimo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2020, 22:07

Re: SCM, Infotech, a może...?

#3

Post napisał: fimo » 16 kwie 2020, 10:36

Mój znajomy namówił mnie na okleiniarke hebrock-a więc raczej, producent ploteru nie musi mieć w sprzedaży okleiniarki.
Co do ploteru ważnym aspektem jest że u nas bynajmniej na razie nie ma 2 zmian, więc nie potrzebuje mercedesa wśród ploterów który będzie dziennie po 20h pracował.
Ceny wszyscy mają podobne scm, infotech, regon, kimla, digima, format4, cnc Polską mają tylko znacząco niższa.
Dlatego potrzebuje zasięgnąć opini.


Stolarzyna
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2020, 10:00

Re: SCM, Infotech, a może...?

#4

Post napisał: Stolarzyna » 23 lip 2020, 10:13

używam Infoteca 3121 Pro od 4 lat i nie zauważyłem większych problemów, plusem jest że możesz zamówić maszynę z automatycznym odkurzaniem stołu, sam mam taką co przy rozkroju płyty lub fezowaniu MDF zaoszczędzie ci masę pracy i nie będziesz miał bałaganu;
ten "odkurzacz" działa też jako zgarniacz elementów więc ni trzeba latać wkoło maszyny żeby to wszystko pościągać ze stołu;
też na początku rozważałem SCM bo nawet wychodził taniej, ale gabarytowo był dla mnie za duży;

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”