Schemat do układu

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

Schemat do układu

#1

Post napisał: bh91 » 29 kwie 2008, 22:52

Witam. Chyba dobrze umieściłem temat w tym miejscu. Czy ktoś ma może schemat do tego urządząnka?

http://allegro.pl/item356336428_sterown ... pasek.html

Pozdrawiam!!



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 30 kwie 2008, 00:09

Witam.
Sam schemat Koledze nic nie da - jeżeli chodzi Koledze o konkretnie to urządzenie to jest ono układem mikroprocesorowym. Praktycznie funkcjonalność tego urządzenia oparta jest na programie zapisanym w pamięci nieulotnej flash mikroprocesora, a bez posiadania tego programu zbudowane urządzenie według bardzo prostego schematu (a z takim tu mamy do czynienia) jest bezużyteczne ponieważ nie jest w stanie wykonywać żadnych operacji choćby typu "przekręć wirnikiem silnika o jeden krok w prawo". Podobne urządzenie można zbudować bez mikroprocesora choć nie będzie posiadało kilku bajerów, jak np. pamięć nastaw.
Osoba która zaprojektowała to urządzenie pokusiła się o zeszlifowanie kości (no chyba, że mój monitor nie odzwierciedla zbyt dobrze kolorów; na wszelki wypadek rozjaśniłem go na maxa, ale i tak dalej nic nie widzę na kościach poza "widzę ciemność, ciemność widzę" :mrgreen: ), tak by trudno było rozpoznać na jakich układach sterownik jest zbudowany, choć widać, że na 99.9% zastosowany jest tam mikroprocesor atmega8 wraz z driverem uln2803. Układ można by zrobić mądrzej, ale w sumie za taką cenę to nie ma co się spodziewać cudów, a i sam producent musi coś na nim zarobić. Gdyby Kolega nadal potrzebował schemat tego sterownika pomimo braku do niego programu to po łikendzie mogę go narysować, a być może ktoś wcześniej znajdzie chwilkę czasu i go narysuje. Osobiście układ zrobiłbym zupełnie inaczej, choć i tak można go zrobić od bieeeedy jak jest :wink:
Pozdrawiam, skoczek


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 30 kwie 2008, 08:00

bh91 pisze:Czy ktoś ma może schemat do tego urządząnka?
Do czego Kolega zastosuje taki sterownik? Do CNC się nie nadaje.


Autor tematu
bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: bh91 » 30 kwie 2008, 12:54

Witam. Układ byłby czysto pokazowy dla uczniów. Dziękuje kol. Skoczkowi za wyczerpującą odpowiedź. Nie sądzicie że 80 zł za ten zestawik to deko za dużo? :D Ostatnio natrafiłem nawet na cyfrowy budzik podpisany jako "DIGITALNY" :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”