Zakup używanej frezarki

Na co zwrócić uwagę, czego szukać?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup używanej frezarki

#11

Post napisał: bear » 03 kwie 2020, 00:25

ak47 pisze:masz na myśli taki typ frezarki z ruchomą belką ? mamy taką albo podobną na firmie. Chłopaki nie narzekają. Na pewno nie wpływa to na precyzję. Pewnie tylko jak całą belkę wysuniesz do oporu to już nie pofrezujesz grubym wiórem bo stworzysz zbyt długie ramię ale mogę się mylić.

Tak taki typ. W pracy miałem takiego Tos'a na ruchowej górnej kolumnie ale żadnego grubego frezowania nie było. Więcej wytaczania czy wiercenia jak frezowania. Mi osobiście nie przypadła do gustu bo pokrętło od osi Z miała tak umiejscowione że za każdym obrotem traciłem skórę na kostkach dłoni a do osi Y trzeba było stać na palcach i sięgać przez cały stół do pokrętła albo obchodzić frezarkę bokiem. Niby narzędziówka ale szału nie było z obsługą. Przeglądam ogłoszenia bo w czasach tej zarazy sporo zniknęło i będę informował na bieżąco. Będę wdzięczny jeszcze za jakieś sugestie, podpowiedzi :)




ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Zakup używanej frezarki

#12

Post napisał: ak47 » 03 kwie 2020, 08:48

Ja bym radził szukać czegoś tego typu
https://www.olx.pl/oferta/frezarka-fwf- ... 6547d0a817

Czyli, że ma korbki ale ma też normalne sterowanie Heidenheina. (nawet uwalone, można popłakać przy sprzedawcy, że panie to z 5 kołą trza, żeby uruchomić). Potem robić na korbkach, i zrobić na machu/linuxie, ewentualnie wywalić całkiem w pi***. Na takiej jak ta z pierwszej foty pracowałem. Świetna maszynka. Maszyna 30 letnia robi w setce. Miała problemy z puszczaniem narzędzi (problem z elektrozaworem) i przerzucaniem obrotów (tutaj nie zdiagnozowano problemu, nie mieliśmy czasu nigdy).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”