Przyłbica samościemniająca do 500zł.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#21

Post napisał: piromarek » 09 lut 2020, 07:06

Czesc.
Niestety kryterium wyboru dla przyłbicy to również pole widzenia i tutaj chińczyk kusi.
Oczywiście kryterium nadrzędne to czas i poprawność zamykania filtra.
Nie robiłem pomiarów i raczej na podstawie odczuć ale miałem okazję spawać szermanem 2, wariorem esaba i ostatnio most spectra.
Szerman odpadał do tiga dc. Ma niezłe nagłowie i dobrze dziala z magiem ale przy tigu błyska.
Wariorem spawalem krotko i dzialal bez zarzutu, byłem zdziwiony ża esab za male pieniadze tak dobrze dziala. Troche male pole i zniechecily mnie opisy wymiany baterii.
Teraz używam mosta spectry. Niezle pole widzenia, baterie da sie wymienic latwo, dziala szybko i dla mnie wyetarczajaco przy malych prądach tig dc. Ma fajne wygodne regulacje naglowia, ale nie wiem czy to tylko mój egzempl. Ale nie prawidłowo zacisks mi się pasek do mocowania. Po prostu pokrętło puszcza i luzuje. To jest irytujace. Żeby to naprawic w gwarancji no musiałbym wysłac cała maske do sklepu a nowe nagłowie z 15 pln kosztuje chyba.
Ma z nich najwieksze pole widzenia, ale wiecie że jak filtr zamknie się to łuk i tak oświetla tylko blisko elektrody

A. Jeszcze jedno. Pasują do niej szkła powiększajace dostępne u nas. W środku maska ma szyny mocujące do tych soczewek. Znowu niestety ale szkla sa mniejsze niz polewidzenia. Tak wogole to nie widziałem większych szkieł powiększajacych niż te jakie kupiłem , więc może to jakieś standardy. Nawet 3m takie sprzedaje do swoich masek z dużym filtrem.
Jest jeszcze kwestia regulacji i przycisków.
Czasem było by lepiej jakby te gałki były na zewnątrz. Tutaj trzeba zdjąć maskę żeby poprawić czasy lub moc.

Maska jest bardzo podobna do kilku modeli chinola na rynku, więc podejrzewam że to to samo tylko inne nalepki



Tagi:


Bodek66
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2019, 12:45

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#22

Post napisał: Bodek66 » 09 lut 2020, 14:25

A może Esab Savage A40


pawel250
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:09

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#23

Post napisał: pawel250 » 14 lut 2020, 23:27

Na początku tygodnia przyszedł do mnie Verke za 95 zł oraz Magnum Procolor za 199zł . Wielkie rozczarowanie. Spotkałem się z pozytywnymi opiniami o maskach Magnum lecz niestety sciemnianie migało i szybkość reakcji nie była idealna. Ten verke już nawet działał minimalnie szybciej, tak mi się przynajmniej wydaje subiektywnie.

Wybór padł na Esab A20. Mimo że w specyfikacji widnieje czas reakcji tylko 1/3000s to bije na głowę te wszystkie chinczyki które testowałem. Nawet nie było co się zastanawiać. Reszte masek zwracam. Esab zostaje. Nagrałem kilka filmów obrazujących szybkość reakcji ale nie wrzucałem ich na YT bo jakość była mizerna i pomieszały mi się przyporządkowania do masek. Jeśli komuś będzie bardzo zależało to mogę wrzucić.


WojtasTaba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2022, 10:45

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#24

Post napisał: WojtasTaba » 31 mar 2022, 10:55

Dzień dobry,
odświeżam temat. Najbardziej ogólnie polecana przyłbica w tej cenie to obecnie Esab A40, który można dostać w cenie ok 450 zł, ale nie znalazłem dosłownie ani jednej opinii na na temat Lincolna EuroSpeed LS, czy też Lincolnie EuroOne, które można przecież kupić w cenie 300-350 zł. A maska (EuroSpeed LS) jest przecież już na rynku przynajmniej 2 lata. Dlaczego? Mam wrażenie, że we wszystkich testach te budżetowe maski Lincolna są zupełnie pomijane.
Czy ktoś posiada jakieś jej opinie? Może jakieś porównanie względem A40? Pozdrawiam


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#25

Post napisał: dudziak4 » 31 mar 2022, 14:14

Przeczysz sam sobie. Nikt do spawania 8h dziennie chińczyka nie założy. Jak sam zauważyłeś chińczyk napisze co importer sobie zażyczy, speedglas to firma której możesz być pewny jeśli chodzi o filtry. Jak chcesz testować chinczyka na swoich oczach to testuj, jak będziesz po jakimś czasie musiał kupić zwykłe okulary które z reguły zaczynają się od 1k to może wtedy nie będziesz narzekał że 1000zł za twoje zdrowie to taki majątek.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#26

Post napisał: ARGUS » 31 mar 2022, 15:49

dudziak4 pisze: zwykłe okulary które z reguły zaczynają się od 1k

No patrz, a w Szczecinie 350 zł kosztują :-)
A poza tym to racja, do spawania w przydomowym warsztacie trzeba kupić przyłbicę za 8 000 zł.
A jak się pracuje w firmie jako spawacz i dadzą przyłbicę to trzeba zażądać dokumentów ,
czy przypadkiem nie Chińska. Jak Chińska to nie pracujemy :-)
Jaka masz pewność że kupując przyłbicę do spawania za powiedzmy 600 zł filtr nie jest Chiński ?

Dodane 2 minuty 16 sekundy:
WojtasTaba pisze: Nikt do spawania 8h dziennie chińczyka nie założy.

Jasne , Ci co spawają 8 h dziennie rzadko stosują przyłbice samościemniające.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#27

Post napisał: szopenn » 31 mar 2022, 15:57

jak można polecać w ogóle warriora esab skoro w nim jest chiński moduł, taki sam jak w przyłbicach za 120, a i o samej masce nie ma sensu się wypowiadać bo każdy ma inny łeb i jednemu w chinczyku będzie idealnie, a w speedglasie będzie mu końcówki uszu opalać bo i takie przypadki znam.


WojtasTaba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2022, 10:45

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#28

Post napisał: WojtasTaba » 31 mar 2022, 16:11

Ale zaraz zaraz! Po kolei, bo nie bardzo nadążam za merytoryczną stroną Waszych wypowiedzi. Wszędzie w internetach, a nawet w tym temacie są rady, że w tym przedziale cenowym to Esab. Przyjąłem do wiadomości tą informację, ale znalazłem Lincolna z tańszej ich linii za 300 zł. Lincoln z tego co wiem produkuje już godne polecenia przyłbice, jej parametry są konkurencyjne dla modelu od Esab, i marka CHYBA jest na tym poziomie renomy, że w ich przypadku można zakładać, że te parametry bliskie prawdy. I w tym miejscu pojawia się moje pytanie o opinię na temat tej przesłony bo nigdzie w sieci nikt o niej nawet nie wspomniał. Tak to wygląda z mojej strony.

Dlatego nie rozumem o czym mówicie. Jakie chińczyki? Jakie psucie wzroku? Jakie zaprzeczanie samemu sobie?
Nic po złości, bo po co, ale Panowie, trzeba trochę jaśniej.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2022, 16:15 przez WojtasTaba, łącznie zmieniany 1 raz.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#29

Post napisał: szopenn » 31 mar 2022, 16:14

lincoln za 300 zł równiez ma moduł ściemniający taki sam jak w schermanie czy w magnum... jaka rzecz. Po co w ogóle pytasaz o radę na forum jak to pięciolatek w goolge zobaczy i sam sobie tą układankę złoży. A chcesz wierzyć ż lincoln ma lepszy sort od chinczyka to sobie wierz i płać x2 tyle.

Ja osobiście mam dwie przylbice, jedną najtańszą weldman truecolor, drugą droższą magnum true color z większym panelem, poprzednie moje przyłbice to były pierwsze samościemniające z wąskim wizjerem w module i też działały poprawnie. Przyłbice wymieniałem w tym roku bo baterie się pokończyły nie chciało mi się modułów pruć, a w obecnych baterie wymienia się już normalnie. Jakość na przełomie tych 5 lat moge powiedzieć w chińczyku na plus, nawet materiał plexi coś tam reklamowali że nie czepiają się odpryski i coś w tym jest.

Jak spawasz nie więcej niż 3h dziennie to wszystko w takim np magnum wyregulujesz, opóźnienie, DIN, nagłowie to jest słaby punkt chińskich przyłbic, to sobie kup od razu 3 nagłowia w komplecie po 20 zł sztuka i na 2 lata masz z głowy.

Obojętnie więc co kupisz, czy weldman, czy scherman czy tani esab to będzie chińczyk, chcesz markową kup tam optrela czy właśnie speedglasa bo poniżej tego wszystko będzie chińskie.


WojtasTaba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2022, 10:45

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#30

Post napisał: WojtasTaba » 31 mar 2022, 16:22

Jeśli Cię czymś zdenerwowałem to przepraszam, ale nie bardzo wiem w jaki sposób to zrobiłem.
Ok, dzięki za informację. Przebijając się przez Twoje podirytowanie rozumiem, że Lincolna w tym przedziale cenowym nie można traktować poważnie, bo leci po bandzie tak samo jak inne typowo chińskie przyłbice popularne w sieci. No to w takim razie mimo upływu wielu lat wnioskuję że w tej kasie nadal najlepszy jest przyłbica Esab w obecnej wersji - A40, choć w Twojej opinii też nie jest ona za dużo warta. Z racji, że spawam 3 godziny miesięcznie i nie zakładałem aż tak dużego budżetu to taką też właśnie kupię.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2022, 16:26 przez WojtasTaba, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”