Mam do wykonania otwór stożkowy. Chce go wykonać głowicą do wysokich posuwów. Niestety w NX poruszam się od niedawna i nie wiem w jaki sposób frezować po rampie/spirali. Całą operację można porównać tak naprawdę do operacji frezowania gwintu, jednak nie na walcowej powierzchni ale stożkowej.
Doszedłem do etapu gdzie program generuje mi ścieżkę po spirali, jednak wjeżdża narzędziem najpierw w środek otworu i wyjeżdża do góry na zewnątrz. Chodzi mi o efekt odwrotny spirala ma schodzić się do środka, w momencie jak narzędzie zjedzie na sam dół, narzędzie ma wyjechać.
Generalnie efekt który uzyskałem jest OK, ale narzędzie idzie dokładnie na odwrót jakbym chciał, chce odwrócić kierunek ścieżki i nie wiem jak.
