Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

Dyskusja ---

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
Robi529
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2019, 11:31

Re: Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

#11

Post napisał: Robi529 » 22 lis 2019, 06:55

Oj ;) Przepraszam panowie za te emotki...

widzisz jednak u mnie z tym posuwem jest inaczej,realny posuw redukuje do 38 ...Powiedzcie mi jeszcze- Wy mowicie o konsultantach "Garanta" z Polski .Niestety ale tutaj "kula" sie to swoimi prawami uwierzcie nieadekwatnymi nawet do najgorszych ludzi z PL... brak slow ... chociaz sprobuje jeszcze raz pogadac z kims innym...no ale uslysze wrzeciono zuzyte (fakt ono juz buczy ) maszyna stara .
Wiecie wiekszosc rzeczy jakie robie tutaj to HRC 58-62 oprocz podstaw do przyrzadow Alu...i szczerze mowiac frezy do HRC lataja dobrze ...a tych frezow do gwintow nie moge przeskoczyc..Juz zmienialem oprawki na szybkoobrotowe moze one maja bicie ale nic ..Kombinowalem na wszystkie sposoby ...Zrobie fotke z mikroskopu i jak sie uda to wstawie zobaczycie jak to wyglada ...




Autor tematu
Robi529
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2019, 11:31

Re: Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

#12

Post napisał: Robi529 » 30 lis 2019, 07:21

Witam ponownie ;)

Musze podniesc post i sie z Wami podzielic wnioskami jakie wyciagnalem ..
A wiec DOSZEDLEM do ladu co bylo przyczyna lamania zebow tych frezow do gwintow ....otoz OPRAWKA ...Wyobrazcie sobie ze pomimo tego ze byla nowa,tulejki do niej byly jednak stare w srdoku najwidoczniej uszkodzone.Wlozylem w uchwyt calkowicie nowy-szybkoobrotowy z nowa tulejka i problem calkowicie zniknal...

Z gory dzieki za rozmowe Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

#13

Post napisał: adam Fx » 30 lis 2019, 09:02

oo to ciekawe. hmm ciekawe czy winny był słaby zły nierówny chwyt a może jakieś minimalne bicie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

#14

Post napisał: Butler » 30 lis 2019, 14:09

Też czasem mam problemy z mocowaniem na ER... Patrząc z czoła to przy skręcaniu szczeliny robią się niesymetryczne względem siebie i bicie gotowe. Czasem wystarczy użyć innej nakrętki i ta sama tulejka już się nie odkształca.


Marek M10x1.5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2019, 21:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Frezy do gwintow w HRC Heidenhein ITNC530

#15

Post napisał: Marek M10x1.5 » 13 sty 2020, 14:56

Robi529 pisze:
21 lis 2019, 12:06
Witam wszystkich !!!

Podzielcie sie panowie i panie jesli owe sa na forum :D swoim doswiadczeniem w stosunku do frezowania gwintow w materialach zahartowanych :?
Mam problem z doborem parametrow a co za tym idzie z wytrzymaloscia narzedzia ktore robi max kilka gwintow i jest do wywalenia.

Pracuje na Frezarce ze sterowaniem Heidenhein ITNC530. Uzywam do tego CYC 265. :roll:
Narzedzia jakie uzywam do tego to Frezy do gwintowania EMUGE GF283129,0030 ZGF-HCUT M3-M4-M5-M6 :roll:
Material to 1,2379 zahartowany na 58-62 HRC

Powiedzcie mi prosze jakie macie doswiadczenie :roll: . Dobieralem parametry pod roznym katem. (katalogowe :oops: ) wlasne w najrozniejszy sposob przeliczajac obroty i szybkosc skrawania oczywiscie zgodnie z zasadami :oops: wykonujac gwint na raz dwa lub na 3-4-5 razy korygujac np DR :roll: .... Za kazdym razem konczy sie to w identyczny sposob iz zeby fraza go gwintow sa popekane :oops:
Pewien specjalista ktory sprzedaje te frezy twierdzi (wiecie co potrafia ci specjalisci ) ze powinien on wykonac 20 szt na gl.. powiedzmy 8mm...U mnie padaja po 3 szt.... Poradzcie co jest nie tak :roll: .... Rozumiem tymi frazami robie male gwinty M3-M4-M5 ale pomimo tego powinny wytrzymywac troche dluzej... dla woli scislosci te frezy urzywaja obrotow w lewa strone M4 ale robilem takze podobnymi z M3 z gory w dol z dolu do gory efekt zawsze ten sam :oops: Niektorymi frezami robilem gwinty bez otworu wstepnego innymi znow z otworem ... efekt .... :oops:

z gory dziekuje i pozdrawiam :?
Witaj, jak będziesz jeszcze miał temat frezowania gwintu, to napisz. Podam Ci oznaczenie narzędzia oraz prześlę program na to narzędzie na Heidenhein ITNC530

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”