Jaki piasek do piaskarki ?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#21

Post napisał: lukadyop » 30 kwie 2011, 22:24

numerek pisze:witam



tyle dałem i niżej nie sprzedam :)
t
Nie chcę być niegrzeczny ale skoro dałeś 7 zarobiłeś zwrócić ci się zwróciło z nawiązką, maszyna w czasie twojej eksploatacji zużyła się więc straciła juz na wartości, i tak pytam z ciekawości dlaczego nie odliczysz tego wszystkiego i nie sprzedasz za tyle co maszyna jest warta czyli, tyle co waży bo zarobiła na siebie na ciebie i innych zwróciła się wielokrotnie, jeden z Kolegów na forum napisał kiedyś, że "ceny na alle... są pobożnymi życzeniami sprzedających" nie miej mi za złe moich słów ale ja nie pojmuje że jeżeli maszyna wypracowana która zwróciła się wielokrotnie jest warta tyle samo co nowa, to na prawdę nie mogę tego pojąć przepraszam jeżeli jesteś zły przez moje słowa.



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#22

Post napisał: numerek » 30 kwie 2011, 23:02

no cóż ... czy pisząc te słowa zadałeś sobie choć trochę trudu aby sprawdzić ile kosztuje nowy zestaw ?
chyba nie
to ułamek ceny nowego zestawu
ale ok
dlaczego nie obniże ceny ? to proste aż banalne
bo uważam że to cena dobra i tyle i aż tyle

zakupiłem poszczególne elementy w stanie lekko mowiąc nienajlepszym wyremontowałem to to wszystko i miałbym sprzedać za ... no ile ?

tak zarobiła swoje ale czy to znaczy że powinieniem obniżyć cenę o to co zarobiłem ? - no to musiałbym sporo dołożyć kupującemu

maszyny nie straciły na wartości - wręcz przeciwnie zyskały po remoncie (koszt remontu ~2000 zł ) a powiem szczerze że nie pracowały za wiele

teraz ja zapytam :
kupiłeś spawarkę dajmy na to za 5000 zł pospawałeś zarobiłeś maszyna się zwróciła jak będziejsz ją sprzedawał sprzedasz ją za 1 zł ? czy też odejmiesz to co zarobłeś na niej ?
myślę że sprzedając wycenisz ją podobnie jak chodzą na rynku wtórnym a może sprzedasz ją za "tyle ile waży " x cena złomu ?

tym razem ja nie pojmuję Twojego punktu widzenia :)

nie nie mam ci za złe co napisałeś


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#23

Post napisał: lukadyop » 30 kwie 2011, 23:27

To było tylko GŁOŚNE pytanie na forum i wszyscy słyszeli, ja kupując maszynę i zarabiając na niej nigdy nie sprzedałem za cenę złomu, ale nie sprzedałem za tyle co kupiłem mimo że troczę trzeba dołożyć czasem, jeżeli pytasz czy sprawdzałem ile kosztuje taki sprzęt jaki sprzedajesz to powiem szczerze że nie sprawdzałem ale zdaje sobie z tego sprawę, skoro kupiłeś ją za cene X remont i zarobek na niej to ja nie sprzedał bym za tyle co ją kupiłem, no ale to twoja sprawa a i tak uważam że twoja cena jest dobra.Pozdrawiam Miłego odpoczynku.


Autor tematu
wiktorgre
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Toruń

#24

Post napisał: wiktorgre » 01 maja 2011, 00:39

Jak mogę was prosić koledzy , chciałbym się dowiedzieć podstawowych informacji na temat piaskowania a nie dywagacji na temat cen .
Wiec ponawiam moje pytanie : Czy wydajność kompresora zależy ile l/m jest w stanie wyprodukować?

oraz drugie pytanie : Czy wy zwykłym najprostszym pistolecie do piaskowania jest możliwość wymiany dyszy ? Jak tak to proszę mi wyjaśnić jak ; )


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#25

Post napisał: Mariuszczs » 01 maja 2011, 21:47

dyszę wyjąc i włożyc drugą i po wymianie :mrgreen: :mrgreen: mocowanie pewnie na gwint więc odkręcic i przykręcic

wydajnośc właśnie to to, jednak używa się róznych jednostek,
l/s
l/min
m3/min
m3/h
l/h, ale to wszystko na jedno wychodzi i wystarczy przeliczyc


Autor tematu
wiktorgre
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Toruń

#26

Post napisał: wiktorgre » 01 maja 2011, 22:31

Tak rozumiem czy tylko taka dysze da rade kupić? Czyli ostatecznie mówić jakość kompresora można przeliczy w tym ile najwięcej przetłoczy powietrza .

Proszę powiedzieć mi jeszcze czy standardowy kabel do powietrza wystarczy do kompresora ktory przetłoczy powiedzmy 500l / min ?

[ Dodano: 2011-05-14, 22:49 ]
Koledzy !
Ponawiam moje pytanie . Ze względu na to ze przyszedł czas na zmianę sprężarki na większa .
Chciałbym się was spytać jaka sprężarkę polecacie za 3000 zl . Sprężarka będzie wykorzystywana do piaskowania oraz innych prac w warsztacie . Tak jak pisałem poprzednio aktualnie mam 50l i wydajność 160l/min co jest znacznie za mało . Myślałem o sprężarkach w granicach od 400l/ min . Da rade spokojnie? Dodam ze posiadam przeciętny prosty pistolet z zasysarką .

Pozdrawiam
Wiktor

Prosze mi jeszcze powiedziec czy to jest dysza?
http://w92.wrzuta.pl/obraz/9JP4HSyTf9W/14052011439


Maciejo87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2020, 18:11

Re: Jaki piasek do piaskarki ?

#27

Post napisał: Maciejo87 » 07 sty 2020, 18:13

Ktoś kupował ścierniwo do piaskowania z tego sklepu? Warto?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”