Imak multifix i DRO

Gdzie można dostać i jakiego producenta?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Bearing
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 19 sie 2018, 11:03

Imak multifix i DRO

#1

Post napisał: Bearing » 06 sty 2020, 13:41

Witam.
Na tokarce SNB 400 posiadam obecnie zwykły imak 4 nożowy który od momentu zakupu nie był już w dobrym stanie, po obrocie imaka narzędzia nie miały powtarzalności w ustawieniu. Trochę przerobiłem mój imak i działa nieco precyzyjniej ale to jeszcze nie to czego bym oczekiwał. Do tego mam odczyt cyfrowy starej daty producent ISKRA, a liniał tylko na osi X z dokładnością wyświetlania 0.01mm (promieniowo bez możliwości przełączenia na fi).
Chciałbym założyć sobie imak multifix ale nie ten bisona, tylko ten "okrągły" i zmienić odczyty na jakieś typowo tokarskie, z lepszą dokładnością i na osie X, Z i Z szufladki narzędziowej z możliwością sumowania obu odczytów Z. No i żeby liniały znosiły dobrze chłodziwo.
Imaki multifix troche kosztują, odczyty także, producentów jest sporo, nie wiem co wybrać.
Macie może jakąś sprawdzoną stronę gdzie bym dostał te rzeczy czy lepiej polować na używane na giełdach i w internecie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.



Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”