Piła taśmowa dylemat

co kupić

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
pawlo67
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2019, 21:23

Piła taśmowa dylemat

#1

Post napisał: pawlo67 » 23 gru 2019, 16:46

Witam chcę kupić piłe tasmową do ciecia profil płaskowników prętów.Piła ma służyć do produkcji ogrodzeń bram balustrad.Prace tę będę wykonywał po południu po swojej 'pierwszej' pracy.Prosze o pomoc w wyborze.Zastanawiałem się nad STILER PIŁA TAŚMOWA METALU PRZECINARKA BS 128HDR .Proszę o doradztwo.
'




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piła taśmowa dylemat

#2

Post napisał: strikexp » 28 gru 2019, 18:49

Ja mam cormak, nie narzekam. Ale do konstrukcji spawanych dla przysłowiowego Ździśka, to lepsza może okazać się kątówka na statywie. Tnie szybciej i pewnie o połowę taniej, a do tego kosztuje ułamek ceny przecinarki taśmowej. Tyle że trzeba stać przy niej i ciąć, no ale robota i tak szybciej zrobiona...
Nie liczyłbym na równe kąty cięcia w przecinarce taśmowej z niskiej półki cenowej.


sad_madman
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 95
Rejestracja: 06 mar 2012, 08:53
Lokalizacja: Sieradz

Re: Piła taśmowa dylemat

#3

Post napisał: sad_madman » 28 gru 2019, 19:02

Mam ten model. Po zakupie trzeba najpierw sobie ją złożyć w całość, o ile sam stół i ramie piły wydaje się dosyć dobre to o tyle podstawa woła o pomstę do nieba. Piła często wpada w nieprzyjemne wibracje. Kąty cięcia też pozostawiają wiele do życzenia - jeżeli spawasz to na dobry stole to nie ma to znaczenia bo sobie ładnie poustawiasz i szczeliny sobie spokojnie możesz zaspawać. Jeżeli będziesz to ustawiał na kątownikach magnetycznych to możesz się trochę zdziwić.

Edit: Ogólnie moja opinia byłaby taka:
Jeżeli jest to amatorskie rozwiązanie a iskry podczas cięcia Ci nie przeszkadzają to lepiej wybrać nawet jakiś uchwyt do flexa aby równo ciąć.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piła taśmowa dylemat

#4

Post napisał: ARGUS » 17 sie 2020, 23:29

Na Popołudniowe prace wystarczy w zupełności.
jeśli chciałbyś lepiej, szybciej,taniej,:-) to polecam tą STILER BS 712N
Polecam bo znam i używałem.
Cena trochę spora ale cięcie szybsze , łatwiej ustawić kąt cięcia.
Ma chłodzenie.
Nie daj się namówić na cięcie tarczami , kątówka na statywie ???
Nie tnie taniej , dobra kątówka 230 + statyw żeliwny , nie blaszana wytłoczka z marketu
i masz cenę taśmówki.
Jak będziesz "grzecznie" obchodził się z taśmą to wystarczy na długi czas.
Mam u siebie w warsztacie Dedre DED7723. Troszkę pracy w nią włożyłem
żeby ustawić i wyregulować . ale tnie pod kątem takim jak chcę.
A że używam jej sporadycznie to mi wystarcza.
Dwa lata używałem Stilera , bs 712 i jakość , szybkość cięcia , żywotność piły nie do porównania.
Ostatnie- taśmówka w porównaniu do tarcz ściernych TNIE PO CICHO :-)


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Piła taśmowa dylemat

#5

Post napisał: bear » 18 sie 2020, 00:38

Oby dwie siebie warte. Jedna jak i druga ma problemy z cięciem do kąta a przy jakiejkolwiek robocie najgorsze co może być to właśnie brak kątów. Później się zaczyna zalewanie dziur i ubytków które później trzeba z kolei szlifować i się nagle okazuje że roboty na 1h a robi się dwie albo i więcej. Jeśli ma to być robota zarobkowa to lepiej dozbieraj i kup coś markowego bo na tych chińczykach na chleb nie zarobisz. Osobiście wolał bym markową używkę niż nowego chińczyka, piszę na podstawie tego co mieliśmy i mamy aktualnie w firmie. Szkoda było zainwestować w remont Bomara więc go sprzedali i kupili nowego Cormaka. Jak trzeba coś na tym uciąć to się płakać chce a ręce opadają...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”