Kupno prostego plotera frezującego

Plotery tnące

Autor tematu
BKK
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2014, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Kupno prostego plotera frezującego

#1

Post napisał: BKK » 10 lip 2019, 22:25

No właśnie chyba frezującego. Bo potrzebna maszynka do grawerowania tabliczek znamionowych. Obszar pracy wystarczy rozmiar kartki A4, dokładność też nie liczona w tysięcznych milimetra. Potrzebne coś, co będzie mogło pracować w tworzywie, drewnie, czasem aluminium (sporadycznie). Do czego będzie można założyć wrzeciono i ewentualnie głowicę laserową.
Przyznam, że nie orientuję się, na co zwracać uwagę i będę bardzo wdzięczny za wskazanie jakiegoś produktu. Jeśli ktoś wykonuje takie urządzenia, to chętnie zapoznam się z ofertą.




konrad14
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 17 cze 2008, 14:47
Lokalizacja: EU

Re: Kupno prostego plotera frezującego

#2

Post napisał: konrad14 » 13 paź 2019, 09:24

Poszukaj sobie na ebay lub aliexpress pod hasłem "cnc routrer" są dziesiątki różnych maszyn w bardzo przystępnych cenach, np
https://www.ebay.pl/itm/3-AXES-3040T-MA ... Sw1~JZSUWG


cytryna77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2019, 08:17

Re: Kupno prostego plotera frezującego

#3

Post napisał: cytryna77 » 27 paź 2019, 08:28

Witam,

prowadzę działalność handlową, jeden z moich klientów chcę u mnie zamówić produkt który po 1. mogę podkupić u konkurencji i zarobić małą kwotę, lub po 2. kupić ploter frezujący i sam wykonać produkty. Zamówienie w pełni sfinalizuje zakup plotera frezującego. Jednak jest pewien minus. Kompletnie nie znam się na maszynach cnc, nigdy tym sie nie zajmowałem, nie umiem obsługiwać takich maszyn. Czy po kilkudniowym szkoleniu będę wiedział jak wykonywać projekty w odpowiednich do tego systemach i przenieść je na maszynę? co myślicie, czy to dobry pomysł?


konrad14
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 17 cze 2008, 14:47
Lokalizacja: EU

Re: Kupno prostego plotera frezującego

#4

Post napisał: konrad14 » 28 paź 2019, 17:28

Jeżeli dotychczas nie używałeś plotera frezującego , to zakup dla jednego zlecenia jest mało zasadny.
Taka inwestycja kosztuje znacznie więcej niż sama maszyna, trzeba poświęcić sporo czasu aby nauczyć się obsługi , a czas to pieniądz.
Zwykle sprzedawcy takich urządzeń będą będą twierdzili że wystarczy kilkugodzinny kurs obsługi ale dla opanowania całego procesu obróbki trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, tym bardziej że jak napisałeś , maszyny cnc są dla Ciebie obce.
Aby wykonać projekt trzeba mieć program cad , którego nauka to osobny temat .


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupno prostego plotera frezującego

#5

Post napisał: Steryd » 28 paź 2019, 18:01

Kolegato nawet internetow nie ogarnia. Napisał swoj post gdzie tylko mu się podobalo... że jeszcze banana nie dostał...
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”