Chińczyk CNC - zwiększenie pola roboczego

Zwiększenie pola roboczego w taniej chińskiej frezarce CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
szafekml
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2019, 21:05

Chińczyk CNC - zwiększenie pola roboczego

#1

Post napisał: szafekml » 09 paź 2019, 21:34

Witam forumowiczów.

Chciałbym zakupić do firmy tanią, chińską frezarkę CNC do frezowania/wycinania otworów w plastikowych obudowach na elektronikę którą produkujemy. Znalazłem kilka modeli takich frezarek na Allegro,. Pomijając kwestię dokładności oraz jakości frezu zainteresowały mnie wymiary ich pola roboczego, gdyż są zbyt małe aniżeli wymiary obudowy która miała by być poddana obróbce.
Zasadniczo problem dotyczy tylko wysokości/osi Y gdyż owa obudowa ma wysokość ok 10 cm i nie mieści się w wymiarach pola roboczego. Zaznaczę również, że głębokość frezu jaki byłby wykonywany nie przekroczy 3 mm (grubość plastiku w którym chcemy wyciąć otwory), a sama obróbka miała by miejsce w najwyższej części tejże obudowy (od góry)

Zatem czy jest możliwość wymiany profili aluminiowych (tych pionowych) tak aby zwiększyć prześwit między stołem a częścią obrabiającą celem wpakowania większego gabarytu obrabianego przedmiotu?
Robił już ktoś z Was taką przeróbkę?

Zdjęcie przedstawia przykładową frezarkę znalezioną na Allegro


Pozdrawiam
Michał

Obrazek




mareq_bb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 246
Rejestracja: 26 wrz 2016, 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chińczyk CNC - zwiększenie pola roboczego

#2

Post napisał: mareq_bb » 10 paź 2019, 11:35

To jest zabawka a nie frezarka ale do takich celów jak piszesz może się nada. Te profile możesz zamienić na dłuższe ale trzeba będzie dodać jakieś usztywnienia/zastrzały, żeby to się nie wyginało za bardzo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”