Frezowanie płytek podłogowych

Dyskusje dotyczące obróbki kamienia, szkła, itp.

Autor tematu
mdario41
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Frezowanie płytek podłogowych

#1

Post napisał: mdario41 » 19 maja 2007, 13:23

Witam serdecznie .
Mam pytanie w związku z płytkami podłogowymi .
Chcę powicinać pewne wzory jednak sa też owale i esy-florwsy , chodzi mi o dokładnosc .
Mam freazarkę Jet i moze na niej bym coś zrobił , jednak nie mam odpowiednich frezów ,
Jakie frezy zastosować do płytek podłogowych zwykłych i gresowych?
Tylko proszę aby porady w stylu ja robię to szlifierką kontową o pochamowanie się , i nie odpowiadanie.
Proszę o poradę ludzi którzy to naprawdę robili i jakich narzędzi używali.
Ktoś zapyta po co mi to , a no po to aby urozmaicić sobie podłogę , bo te formy kubizmu mnie nudzą.
Pozdrawiam



Tagi:


dbabiuch
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2006, 11:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#2

Post napisał: dbabiuch » 19 maja 2007, 14:59

Witaj,
Ja kiedyś widziałem jak pewna osoba też chciała sobie urozmaicić podłogę i wymyśliła sobie bardzo skomplikowane kształty (przedstawiało to postać). A zrobiła to tak, zrobiła projekt swojego pomysłu (wyglądy podłogi), następnie zrobiła rysunek tegoż w AutoCADzie (bez reklamy :-) wystarczy cokolwiek aby dało się zapisać do DXFa – taki format potrzebny do dalszej obróbki) następnie zebrała płytki o wybranych kolorach i wszystko zawiozła na wycinarkę wodną, gdzie wycięto jej wymyślne kształty. Jedyne co pozostało to przywieźć do miejsca montażu i wykonać prace związane z układanie płytek. Wycinarki tnące strumieniem wodno-ciernym zachowują dobrą dokładność i tną materiały niemetalowe. Pozdrawiam.
Słowo ciężko wnika w strukturę głowy i chodnika


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#3

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 21 maja 2007, 23:06

moze zamiast frezowania zastosowac wyzynarke oscylacyjna. nie wiem jak fachowo nazywaja sie takie brzeszczoty okragle powlekane diamentem ktore tna we wszystkich kierunkach. jesli mala produkcja to mozna by naszkicowac na plytce a potem na wyzynarke, jesli ma to byc cos wiecej to wartoby pomyslec o stoel cnc x,y. analogicznie do drutowki.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#4

Post napisał: Jaszuk88 » 03 sty 2008, 21:37

Żeby Cię nie zanudzać gadaniem. Mam doświadnczenie w obróbce płytek i do wycinania płytek podłogowych-grezowych nadaje się jedynie Water-Jet, czyli maszyna tnąca strumieniem wody. Inne narzędzia szkoda szukać to strata czasu. Płytki ścienne są miękkie ale mają twardą i kruchą polewę chcąc uzyskać dobrą jakość również należy ciąć Water-Jetem. Można próbować frezować płytki ścienne ale frezy nie wystarczą na długo.


Tiwer
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 03 sty 2006, 00:16
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: Tiwer » 03 sty 2008, 22:00

Obydwie metody są dobre ale cięcie wodą jest szybsze i tańsze i możesz wycinać zamknięte otwory strumieniem wody a wycinarką strunową nie bo struna jest bezkońcowa w kształcie pętli osobiscie polecam cięcie wodą


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: OZI » 03 mar 2008, 00:02

Tiwer oczywiście ma rację. Jeżeli chodzi o cięcie płytek a w szczególności gresów to tylko cięcie wodą szabko i tanio. Dokładność bardzo wysoka. Krawędzie cięte bez wyszczernień.
Jeżeli temat jest aktualny to napewno płytkę z dobrym skutkiem tną nia tak daleko od Ciebie w Brzezinach koło Kielc. www.domistyl.pl

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: namemartin » 31 mar 2008, 22:50

Witam
Temat stary, ale ...
Z tego co widac po płytki są najprawdopodobniej ścienne, ale ładnie to wygląda.
-Źródło- - Mechanical 15
Załączniki
5.jpg
5.jpg (50.14 KiB) Przejrzano 3151 razy
7.jpg
7.jpg (60.37 KiB) Przejrzano 3153 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka kamienia”