Prosze o pomoc

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
maverick
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2007, 09:35
Lokalizacja: Jaworzno

Prosze o pomoc

#1

Post napisał: maverick » 13 gru 2007, 11:08

Witam

Zalogowałem sie na forum ponieważ mam mały problem i mam nadzieje ze możecie mi pomóc a przynajmniej doradzić. Mianowicie mam propozycję pracy przy obrabiarkach CNC. Zleceniodawca wymaga odemnie jedynie projektowania wzorów do obróbki właśnie w programie step2CNC. Maszyn nawet nie zobaczę na oczy ponieważ bedą na drugim końcu kraju. Nie wiem od czego zacząć czy w ogóle jest możliwość przyjęcia takiej propozycji. Czy zapisać sie na kurs ?czy jestem w stanie sam nauczyć sie oprogramowania? Jeśli tak to może macie jakieś pomoce? Jestem zielony w tym temacie do bólu proszę o pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 31 mar 2008, 06:35

Do tzw. "programowania" w STEP2CNC nie potrzebne są specjalne umiejętności, a raczej wyobraźnia. Jeśli Ci jej zabraknie zawsze możesz posłużyć się narzędziem, które specjalnie zrobiłem do współpracy ze STEPem, o nazwie eduCAD 2.5 CNC, w którym ścieżki możesz po prostu rysować, jak w Corelu.

Polecenia g-kodów, owego "programowania" masz wyjaśnione w pliku pomocy. Trochę chęci - i pójdzie bezproblemowo...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”