czesci do c11-mb oraz problem z ustawieniem skrzyni posuwów

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
kowpio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2019, 20:53
Lokalizacja: Lubsko

czesci do c11-mb oraz problem z ustawieniem skrzyni posuwów

#1

Post napisał: kowpio » 14 wrz 2019, 21:15

Witam, jestem nowy na forum. zakupilem ostatnio tokarke bulgarskiej produkcji C-11MB. ma fajne parametry, stwierdzilem, ze bedzie w sam raz do nauki jako hobby. chcialbym doprowadzic maszyne do stanu normalnej uzywalnosci. okazalo sie, ze lancuszek od szybkich posuwow suportu byl zlaczony na drucik, polaczenie peklo, zablokowalo mi wal od przesuwania suportu co sprawilo rozwalenie 2 kol zebatych w skrzyni nortona. wiec potrzebyje oba kola. oraz inne graty. czy macie moze jakiegos dostawce czesci do bulgarskich tokarek? zeby bylo malo, sciagajac oslone z pokretlami, ktora byla przyklejona na gruba warstwe sylikonu, mam wrazenie, ze przestawily mi sie ustawienia calej skrzyni. mam katalog czesci oraz DTR i nie ma wstepnych ustawien. tak wiec jak by ktos mial doswiadczenie w tej kwestji prosze o pomoc. czeka mnie remont, wymiana wszystkich lozysk, padlo smarowanie w tej skrzyni i lozyska juz nie istnieja. najgorsze jest to, ze maszyna chodzila bardzo cicho.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a o to lista potrzebnych gratow wraz z numerami z katalogu czesci.
12-4 tabliczka – gwinty w lewo, prawo i 0
1-365 wziernik, wskaźnik poziomu oleju
2-234 wianek, lozysko gornego walka w skrzyni posuwów.
2-56 kolo zębate, drugie od lewej strony osadzone na srodkowym walku skrzynki posuwów
2-57 kolo zębate, trzecie od lewej strony osadzone na srodkowym walku skrzynki posuwów
2-105 obrecz z wygrawerowanymi podzialkami ¼, ½, 1/1, 2/1
2-227 czarna galka od zmian posuwow w skrzyni posuwow
2-116 wziernik, wskaźnik podawania oleju w skrzyni posuwow
2-137 sruba w gitarze która przechodzi przez 2 duze, srodkowe kola w gitarze
3-24 wklad sruby swudzielnej od posuwow suportu
17-4 zebatka lancuszka silnika od szybkiego przesuwania suportu
17-5 duza zebatka lancuszka od szynkiego przesuwu suportu
17-31 lancuszek laczacy zębatki na silnczku od przesuwu suportem oraz srubie szesciokatnej
17-50 zebatka od napinacza lancuszka
- tabliczka znajdujaca się na suporcie przy przelaczniku smarowania.
- wziernik oleju w skrzyni suportu
- kolo gtary 28 zebow.

Piotr Kowalczuk
[email protected]
785-568-802



Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”