PROBLEM Z FUNKCJĄ "SWEEP"

PRZEJŚCIE Z JEDNEJ FIGURY GEOMETRYCZNEJ W INNĄ


Autor tematu
Roermond2015
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 06 sie 2019, 08:31

PROBLEM Z FUNKCJĄ "SWEEP"

#1

Post napisał: Roermond2015 » 06 sie 2019, 09:03

Nie mogę utworzyć bryły po łańcuchu np. przejście z koła w kwadrat. Wyskakuje komunikat o błędzie:
„ERROR PROCESSING SOLID PARASOLID(R) KERNEL INTERFACE ERROR: PK ERROR CODE: 5118 – SWEEP_FAILED PROBLEM CREATING SWEPT SURFACE”
Lub
„ERROR PROCESSING SOLID PARASOLID(R) KERNEL INTERFACE ERROR: SWEEP FAULT UNSUITABLE PROFILE MAPPINGS DETECTED PROBLEM CREATING SWEPT SURFACE”



Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PROBLEM Z FUNKCJĄ "SWEEP"

#2

Post napisał: Butler » 12 wrz 2019, 06:35

Kluczową kwestią w tworzeniu tej bryły jest kierunek łańcuchów - muszą być zgodne. Miejsce rozpoczęcia łańcucha także powinno być "jedno nad drugim". Chcesz połączyć okrąg z kwadratem, to jeśli domyślnie łańcuch koła znajduje się po jego lewej stronie, to lewy bok kwadratu musi być podzielony na dwie części i łańcuch zaznaczony w miejscu podzielenia.
Ewentualnie można obrócić kwadrat (lub koło) o 45 stopni.
A operacja którą to się wykonuje to Loft (Między krzywymi) a nie Sweep (wiedziona)
Wiedziona służy do zaznaczenia łańcucha/łańcuchów i wiedzenie go/ich po innym łańcuchu by np. z wykonać profil lub inny kształt o zadanym przekroju.
Mały edit, próbowałem dodać w Sweep łańcuch zamykający profil w kształcie koła bo jest taka opcja i mam ten sam błąd co Ty :) Z innym czterokątem bez problemu idzie to zrobić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”