Zapytanie o ploter cnc

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
WiktoreF
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:14

Zapytanie o ploter cnc

#1

Post napisał: WiktoreF » 04 wrz 2019, 12:24

Witam
Z racji tego, że nowy na forum jestem i nie mam dużo czasu aby wszystko ogarnąć i zagłębić się w co i jak dlatego pisze tutaj.
Myślę już pewien czas o małym ploterze cnc, jaki możemy kupić na allegro

Pytanie moje brzmi, czy jest sens coś takiego kupować, chodzi mi typowo o budowę (może być większy stół) Czy ten ploter jest w stanie zrobić np: twarz, rzeźbę w 3D. Kontur na pewno jest w stanie zrobić i o tym wiem, ale co z resztą. Dam filmik jaki udało mi się znaleźć i proszę Was o informację czy takie coś się nada, a jeżeli nie to proszę mi podsunąć jakiś ploter lub podsunąć coś do budowy i koszty.


filmik przedstawiony na stronie sprzedawcy
https://www.kma-maszyny.pl/katalog-prod ... ntral.html

I jeszcze pytanie, jeżeli uda się coś zrobić 3D to czy będzie to nawet czas oczekiwania 24 godziny jak w przypadku tanich drukarek 3D?




DaNt93
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:16
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zapytanie o ploter cnc

#2

Post napisał: DaNt93 » 04 wrz 2019, 12:32

Jak najbardziej !
Jak sama nazwa wskazuje to jest maszyna CNC a więc sterowana numerycznie, z tego co wyczytałem to porusza się w wszystkich osiach a więc nie będzie najmniejszego problemu by czynić na niej cuda. Moim zdaniem to tylko kwestia programu, jeśli poznasz jego działanie i zachowania maszyny po wprowadzeniu jakiś wartości wtedy będziesz mógł sobie grawerować co chcesz. Zanim kupisz, dowiedz się jak wygląda soft do tej maszyny i możesz ewentualnie go tu przedstawić a na pewno dostaniesz jasną odpowiedź.


Autor tematu
WiktoreF
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:14

Re: Zapytanie o ploter cnc

#3

Post napisał: WiktoreF » 04 wrz 2019, 12:36

To co napisałeś to o tym wiem. Tylko powiem Ci, że bardzo mało jest na internecie filmów przedstawiających co można tak na prawdę na takich maszynach zrobić. Według mnie, nie będzie to szybki proces ponieważ to jest lekka maszyna i na pewno nie jest tak sztywna jak duża 3 tonowa maszyna :P Przeglądam forum i widzę, że buduja osoby takie plotery. Pytanie do tych osób, budować czy kupić małą pierdołę za 5 tysięcy i być zażenowanym ?


DaNt93
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:16
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zapytanie o ploter cnc

#4

Post napisał: DaNt93 » 04 wrz 2019, 12:47

Zadzwoń do producenta i zapytaj o to co cię interesuje, jeśli jakiś model nie spełni twoich wymagań, na pewno firma dostosuje maszynę do ciebie. Ściągnąłem już dwie Rattunde z Niemiec i wiem jak bardzo producent jest w stanie pomóc jeśli klient jest zdecydowany.


konrad14
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 17 cze 2008, 14:47
Lokalizacja: EU

Re: Zapytanie o ploter cnc

#5

Post napisał: konrad14 » 04 wrz 2019, 12:56

Tylko powiem Ci, że bardzo mało jest na internecie filmów przedstawiających "co można tak na prawdę na takich maszynach zrobić"
Jeżeli nie ma wielu filmów pokazujących "co można tak na prawdę na takich maszynach zrobić" tzn że można nie można na nich zrobić nic więcej , tylko to co jest pokazane a filmowy czas wykonania pracy należy pomnożyć kilkanaście, kilkadziesiąt razy .


Może tutaj więcej znajdziesz
http://www.aliexpress.com/af/cnc-2030.h ... _new_app=y


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Zapytanie o ploter cnc

#6

Post napisał: dance1 » 04 wrz 2019, 21:03

typowa popularna chińska grawerka 3020 w cenie 300-400funtów, Polska cena absurdalna, maszynka ogólnie do nauki, grawerki, lekkich zadań typu wycinanie w małych obudowach itp. Nie licz na wiele.
Tu ten sam badziewiak w trochę innej kolorystyce. https://www.ebay.co.uk/itm/3-AXIS-CNC-R ... c#shpCntId
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”