frezarka fwa 32m

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

frezarka fwa 32m

#1

Post napisał: sssTOMEKsss » 20 sie 2019, 19:12

witajcie

ostatnio rozglądam się za frezarką, byłem oglądać jedną model FWA 32M. Spory i ciężki kawał maszyny
Czy ktoś na niej pracuje i mógłby się wypowiedzieć coś więcej na jej temat, ma ktoś z was DTRkę do niej? koleś który chce ją sprzedać niestety nie ma żadnego papieru do niej...

ile może być warta taka maszyna kompletna z podtrzymką, głowicą i jakimiś tam frezami + imadło maszynowe?




RobiszToŹle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 287
Rejestracja: 12 lip 2013, 15:53
Lokalizacja: wziąć na cnc?

Re: frezarka fwa 32m

#2

Post napisał: RobiszToŹle » 20 sie 2019, 19:41

Warta tyle ile waży. Ostatnio nawet na złomie w okolicy była. Z podtrzymkami i głowica. W dobrym stanie.


Autor tematu
sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: frezarka fwa 32m

#3

Post napisał: sssTOMEKsss » 20 sie 2019, 21:26

w sieci ceny oscylują nawet do 15 000 zł :O nie twierdze że te maszyny są tyle warte ale tak mnie ostatnio zastanawia to że niektórzy wywalają takie maszyny na złom często w dobrym stanie... złomowisko +- płaci 0,65gr za kg a sprzedaję za czasami dwukrotnie większą cene, ostatnio za metalową beczke 200l +- 15kg wagi musiałem dać coś ponad 20zł a więc taką frezarke z złom aby odkupić by trzeba zapłacić z 5 k? chyba że się dogadasz i złom za złom ale nie zawsze się tak da...

rozglądałem się też za wiertarką stołową... ws15, ceny ok. 1500zł, czasami się trafi jakaś okazja za 1000zł... ale to zwykle golas a taką frezarke z lat 70 kupić można nawet i za 3000 zł? gdzie użyteczność tych maszyn nijak się ma do siebie, wiadomo że taka fwa to kawał kolubryny ale z pewnością i ona zastąpi wiertarke stołową a i wiele innych rzeczy można na niej robić, a wiertarka to tylko wiertarka nie pofrezujesz, wielkość wierteł ograniczona... jedynym plusem to że miejsca nie zajmuje aż tyle i łatwiejsza w transporcie ;)


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 936
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: frezarka fwa 32m

#4

Post napisał: ak47 » 23 sie 2019, 09:18

Posiadam frezarke bułgarską FU 251 na sprzedaż. Mam do niej głowicę oraz belkę z podtrzymką i chyba dwa wrzeciona (choć nigdy z nich nie korzystałem). Maszyna ma też dokument potwierdzający przejście remontu kapitalnego. Niestety padła w niej elektryka. (elektrosprzęgła i silniki są sprawne ale cały system sterowana na stycznikach po prostu się poprzepalał) jest podłączona na krótko i można na niej robić próby. Nie dam tylko imadła gdyż jest mi potrzebne w warsztacie.

Oddam za jakieś 7000 minus transport i załadunek.
Sprzedaję bo brakuje mi miejsca, a planuje zakup jakiegoś niedużego CNC bo zdecydowałem, że retrofit to chyba jednak nie do końca to.


Autor tematu
sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: frezarka fwa 32m

#5

Post napisał: sssTOMEKsss » 25 sie 2019, 13:54

ak47 pisze:
23 sie 2019, 09:18
Posiadam frezarke bułgarską FU 251 na sprzedaż. Mam do niej głowicę oraz belkę z podtrzymką i chyba dwa wrzeciona (choć nigdy z nich nie korzystałem). Maszyna ma też dokument potwierdzający przejście remontu kapitalnego. Niestety padła w niej elektryka. (elektrosprzęgła i silniki są sprawne ale cały system sterowana na stycznikach po prostu się poprzepalał) jest podłączona na krótko i można na niej robić próby. Nie dam tylko imadła gdyż jest mi potrzebne w warsztacie.

Oddam za jakieś 7000 minus transport i załadunek.
Sprzedaję bo brakuje mi miejsca, a planuje zakup jakiegoś niedużego CNC bo zdecydowałem, że retrofit to chyba jednak nie do końca to.
kolego napisałem do Ciebie na pw, daj znać

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”