NUM 760

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
SlawekP
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:15
Lokalizacja: Łódź

NUM 760

#1

Post napisał: SlawekP » 28 sty 2011, 10:43

Jako że jest to mój pierwszy post witam Kolegów serdecznie.
Mam pewien problem z maszyną Habegger CNC60. Sterowanie to NUM 760. Jak to zwykle bywa po długim odłączeniu maszyny od zasilania padła bateria no i dane przeszły do niebytu. Zarchiwizowane wiele lat temu też ktoś nieopacznie wykasował. Może któryś z Kolegów dysponuje programami do tej maszyny. W dokumentacji jaką posiadam nazywane są one "UTILITIES" i jest ich kilka. Potrzebuję Utilities z numerkami 0 , 3 , 5 i 6. W temacie "transfer danych NUM" kolega @kopciuch wstawił dane z NUM750. Jednak nie jestem pewien czy będą pasowały, poza tym nie ma tam Utilities 3.
Wszystkim dziękuję z ewentualną pomoc



Tagi:


arci36
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 11 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: Września

#2

Post napisał: arci36 » 22 lut 2011, 22:25

Jeśli rozładowała się Tobie bateria na karcie EPROM/RAM to zginęły Tobie programy, podprogramy i opis narzędzi. Po wymianie baterii załącz sterowanie i naciśnij na karcie procesora przycisk INIT. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Maszyna powinna wystartować. Jeżeli nie wystartuje to prawdopodobnie uszkodziły się dane w pamięciach równoległych EEPROM na karcie procesora lub AUTO. Jeżeli maszyna nie startuje, a na ekranie miga kursor to przyciśnij przycisk CHAR na karcie procesora. Na ekranie powinno pojawić się 9 pozycyjne menu.Jeżeli menu pojawi się to najprawdopodobniej uszkodzone są dane w pamięciach EEPROM. UTILITIES o których piszesz to nie są dane maszyny. Są to programy serwisowe, umieszczone w pamięci RAM. Mam też u siebie w firmie maszyny z sterowaniem NUM 760. W dokumentacji też mam wspomniane o UTILITIES nr 0,3,5,6. Przy maszynach były taśmy perforowane z programami UTILITIES, ale po wczytaniu do maszyny okazało się, że to są UTILITIES nr 0,9,11. Nr 0 to program do zarządzania UTILITIES, nr 9 to program do ustawiania parametrów maszyny i nr 11 do program do robienie kopii i wczytywania danych do pamięci EEPROM na karcie procesora i karcie AUTO. Mogę udostępnić te UTILITIES.


s_m
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:05
Lokalizacja: Ostrołęka

#3

Post napisał: s_m » 08 mar 2012, 09:46

Czy nadal jest możliwość udostępnienia UTILITIES 0, 9, 11 arci36.
[email protected]


andymen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:04
Lokalizacja: Daleiden

#4

Post napisał: andymen » 24 wrz 2014, 21:52

Odgrzewam stary temat, ale jestem zdesperowany. Potrzebuję manual (może być po angielsku lub niemiecku) do NUM 760. Jeśli kolejne wersje różnią się niedużo od 760 to może być nowsza. Jedyne co znalazłem to możliwość zakupu za 200$, a to trochę dla mnie sporo...


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: andrjalo » 19 paź 2014, 12:23

A co dokładnie.


grzkostka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2014, 18:09
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#6

Post napisał: grzkostka » 26 paź 2014, 18:20

Witam
Dopiero co się zarejestrowałem na forum. Zapytuje kolega o dokumentację do NUM 720F
Tak się okazuje że posiadam takową. Schemat w PDF i całą dokumentację od CNC do schodów
MMB CFA 3 Junior. W moim centrum wysiadły też baterie i nie miałem jak tego wystartować. W końcu się wkurzyłem i całe sterowanie usunąłem. Jeśli komuś coś będzie potrzebne to mogę odstąpić. Serwa, sterowniki serw, Schematy serw, schematy instalacji. Instrukcję obsługi. Wszystko po niemiecku. Ja w swoim wstawiłem nowe sterowanie na krokowcach sterowane linux cnc. odpowiem na [email protected]


RomBi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2019, 16:14

Re: NUM 760

#7

Post napisał: RomBi » 19 sie 2019, 16:40

Witam wszystkich,
Kupiłem szlifierkę do ostrzenia frezów, narzędzi typu Schutte WU401-5C ze sterowaniem NUM 760. Szczerze, nie znam tego sterowania. Szukam kontaktu do osoby która może potrafi obsługiwać takie sterowania i będzie mogła mi pomóc.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Odpowiedź na [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”